Медики розповіли, як уберегтися від грипу під час епідемії

Медики радять уже тепер носити маски і обіцяють, що кожний сьомий українець таки захворіє.

Столичні медики розповіли, коли чекати грипу і як від нього рятуватися. Зокрема медики виокремили основні способи попередження грипу та ГРВІ, якими мають користуватися українці.

"Перш за все, треба намагатися уникати паніки, розповсюдженню якої почасти сприяють ЗМІ. Страх - це найперший ворог лікування. Окрім цього, слід пам'ятати, що ліки не мають бути сильнішими за саму хворобу. Найліпший засіб профілактики - здоровий спосіб життя: відсутність шкідливих звичок, вживання здорової їжі, вітамінів. Важливе значення має ізоляція хворих від здорових людей. Якщо у родині хтось захворів, бажано носити вдома марлеву пов'язку. Особливо вразливим групам населення, як-то дітям, особам літнього віку та людям зі зниженим імунітетом можна порадити застосовувати гомеопатичні ліки", - зазначила національний віце-президент Міжнародної медичної гомеопатичної ліги в Україні Наталія Костинська.

Експерти нагадали, що визначення виду грипу, окрім клінічного висновку, інколи потребує лабораторної експертизи.

"У будь-якому разі треба звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Форми грипу найрізноманітніші, тому визначити захворювання складно навіть лікарю", - зазначила заступник директора Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. Громашевського Світлана Доан.

Фармацевти радять бути особливо обережними під час вибору ліків.

"Людям важко розібратися у величезній кількості ліків, які нині рекламуються. Треба пам'ятати, що засоби, які діють на імунітет людини, можна розділити на чотири групи. Перша - імуностимулятори, які посилюють захисну дію організму. Друга - імунодепресанти, які тимчасово пригнічують захист організму з лікувальною метою. Третя - імуномодулятори, які впливають на якусь певну функцію імунітету. Четверта - імунокоректори, які мають тонізуючу дію. Щоб визначити, який з них потрібен саме вам, треба обов'язково порадитися з лікарем. Особливу небезпеку становить також вживання противірусних препаратів для профілактики. Це категорично заборонено. Їх вживають лише під час хвороби", - підкреслила Наталія Костинська.

Носити марлеві пов'язки радять вже зараз.

"Пандемічний грип найчастіше підхоплюється у людяних місцях. Не варто чекати, доки настане епідемія. Найпростіший засіб попередження захворюванню - пов'язку - можна і треба одягати на ранніх стадіях розповсюдження грипу", - порадила Наталія Костинська.

Фахівці наголосили, що не слід вживати безрецептурні ліки.

"Проблемою для фармацевтичного ринку України є ліцензування безрецептурних ліків. Арбідол, Амізон і Аміксин... - це одні із багатьох препаратів, які часто рекламуються по ТБ і відпускаються без рецепту, а при цьому мають вікові обмеження лише з 6-12 років. З ними треба поводитися особливо обережно", - наголосив президент ТОВ "НВК "Екофарм" Анатолій Новік.

Якщо ж препарат має рецептуру, то лікарі порадили уважно її вивчити та дотримуватися рекомендацій.

"Жоден нормальний водій не сідає за кермо, якщо не знає правил дорожнього руху. Чому ж люди вживають ліки, не ознайомившись із рецептом? У багатьох випадках це призводить якщо не до летального результату, то до відчутних побічних ефектів", - зазначила Наталія Костинська.

Під час епідемії Україна не зможе розраховувати на цільові ліки власного виробництва.

"Для їхнього виробництва треба мати відповідні рекомендації ВООЗ, а отже і обладнання стандарту GMP, тобто таке, що відповідає міжнародній системі норм та правил. Закупівля і експлуатація такого обладнання спричинить до того, що ліки подорожчають вдвічі", - зазначив Анатолій Новік.

За прогнозами медиків, на жовтень-листопад припаде сезонний сплеск активності вірусу грипу. У цей період кількість хворих перевищить показники перших холодних тижнів вересня в кілька разів.

Про це повідомили учасники круглого столу "Як уберегтися від простуди і грипу", який відбувся у Києві.

Загалом же цьогорічний показник захворюваності не перевищить результатів минулого року.

"Хворітимуть 6-7 мільйонів українців. З цього числа власне грипом - кожен шостий або сьомий", - уточнила завідувачка епідеміологічним відділенням Центральної СЕС МОЗ України Марія Ємець.

Експерти зазначили, що для ефективної боротьби з епідемією, важливо визначити, який саме вірус поширюється серед населення.

"Нині в світі відкрито понад 100 тестологічних лабораторій, які покликані вчасно виявляти нові штами грипу. Крім цього, вже діє глобальний центр з нагляду за вірусними інфекціями. Проте абсолютно точно передбачити те, як поводитиметься грип, неможливо. Тож треба ефективно боротися з хворобою, щойно вона виявить перші ознаки. В Україні має бути організований єдиний центр, який відслідковуватиме ситуацію з грипом та ГРВІ", - зазначила Світлана Доан.

Читайте також:

Українці готуються до епідемії грипу

Азаров: за місяць в Україні почнеться епідемія грипу

На Україну насуваються 3 штами грипу

ВООЗ: "свинячий грип" повернеться

ВООЗ: світові дуже пощастило, що свинячий грип не мутував

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: