Породілля стікала кров'ю на очах "духовної акушерки" і чоловіка: немовля забрали родичі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Породілля стікала кров'ю на очах "духовної акушерки" і чоловіка: немовля забрали родичі

pixabay.com

Поліція повідомляла, що "духовна акушерка" не має медичної освіти.

Хлопчика, який народився в Рівному під час домашніх пологів, забрали родичі. Його мама померла через кровотечу. У жінки приймала пологи вдома так звана "духовна акушерка".

Що потрібно, аби народження вдома було безпечним і офіційним – у матеріалі ТСН.19:30.

Після чергового трагічного випадку в Україні заговорили про легалізацію домашніх пологів, яких, до речі, побільшало під час карантину. Свідома організація пологів вдома з медичним працівником в Україні - поза законом.

8-місячна Аріанна народилася вдома. Через карантин партнерські пологи були неможливі, тому Анастасія взяла відповідальність на себе. Щоб не тряслась - її підтримували чоловік, доула і акушерка. Під час карантину кількість домашніх пологів збільшилася. Лише в столиці "швидка" за 2020 рік зафіксувала народження 42 дітей вдома. Однак жінки, які народжують удома, воліють не контактувати з офіційною медициною взагалі. За помічниць вони собі беруть доул. Діана Рибчик підкреслює - доула не приймає пологів. Жінці в пологах може допомогти людина з медичною освітою, однак, якщо такий випадок зафіксований - акушерці загрожує кримінальна відповідальність. Незаконна лікувальна діяльність карається позбавленням волі до 3 років .При цьому, в Україні не має жодної справи, яка б закінчилась вироком.

Новини України: чи можуть пологи вдома бути безпечними

Новини України: чи можуть пологи вдома бути безпечними

Якщо заборона не працює - громадські організації і окремі лікарі виступають за легалізацію домашніх пологів і сертифікацію домашніх акушерок. Домашні пологи практикує більшість Європейських країн.

Домашній пологовий будинок у Німеччині - це звичайна квартира - показує Петер Вольф - єдиний чоловік-акушер у Берліні. До домашніх акушерів у Німеччині чіткі вимоги - медична освіта, проходження курсів кожні 3-4 роки, інвестиції у медичне страхування. Акушер повністю відповідає за перебіг пологів. Однак і до жінки теж є вимоги - пояснює Валентина, що народжувала в Берліні донечку Майю. Породілля і дитина мають бути повністю обстежені та здорові. Загалом у Німеччині домашні пологи вибирають не більше 2% жінок і кожна повністю захищена.

В Україні вдома народжує близько 1% жінок. Однак, якщо пологи закінчуються трагічно, майже ніхто не несе відповідальності. Жінка, що загинула в Рівному після домашнів пологів, народжувала з так званою "духовною акушеркою". За даними джерел ТСН, вона має російське громадянство, але нині перебуває в Україні. Слідство має її докладно опитати, чому породілля потрапила в лікарню через 3 години після початку кровотечі. Після рівненського випадку парламентський комітет з питань здоров'я готується до дискусії навколо легалізації домашніх пологів.

Нагадаємо, що у Києві 21-річна породілля почала стрімко народжувати вдома: лікарі встигли врятувати маму й малюка. Новонародженого хлопчика прийняв фельдшер і вже потім дитину разом із мамою доправили до пологового будинку.

Наступна публікація