Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко доручив Міноборони поспішити з положенням про капеланство

Президент також вирішив підписати закон, що надає релігійним організаціям право засновувати навчальні заклади.

Президент України Петро Порошенко доручив Міноборони прискорити розробку положення про капеланство у Збройних Силах України та інших силових структурах.

Як повідомляє прес-служба глави держави, таке доручення Порошенко зробив під час зустрічі з керівниками церков і релігійних організацій.

Зазначається, що предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет передав президенту листа Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, у якому, зокрема, міститься прохання прискорити затвердження Міністерством оборони положення про капеланство.

"Дам доручення про прискорення розробки положення про капеланів. Для мене важливо, щоб представники кожної церкви були серед капеланів. У кожного своя дорога до Бога. Я дуже розраховую, що ви долучитесь до формування, а відповідне доручення Міністру оборони буде надано", - зазначив Порошенко.

Він також наголосив на важливості розвитку інституту капеланства у Збройних Силах та інших силових структурах. Президент нагадав, що українська армія за останні два роки суттєво змінилася: значною частиною в ЗСУ нині є військові-контрактники і набагато покращився морально-психологічний клімат.

"Але роль капелана та Слова Божого важко переоцінити. Тим церквам, які займають зараз активну місіонерську діяльність, мають достатню кількість капеланів, велика подяка, бо російська агресія проти нашої держави, яка почалася з незаконної анексії Криму і продовжилася на сході України, сатанинські полчища, стали складним випробуванням для держави, для суспільства, для мене і для Церкви", - зазначив Порошенко, додавши, що Україна це випробування з честю витримала.

Глава держави висловив вдячність церквам і релігійним організаціям, які твердо стоять на захисті України як до Богоугодної справи, долучившись до всенародного волонтерського руху за підтримки українських військових та мирного населення.

"Категорично не сприймаю твердження, ніби це громадянська війна – вони, вибачте, від лукавого", - наголосив Порошенко, акцентуючи на важливості підтримки громадськості та міжнародної спільноти у боротьбі України проти російського агресора.

Президент також повідомив, що вирішив підписати закон, що надає релігійним організаціям право засновувати навчальні заклади.

Нагадаємо, в грудні 2015 року РНБО ініціювала розробку закону про капеланську службу в ЗСУ. За словами Олександра Турчинова, військова капеланська служба повинна переходити з волонтерського на професійний формат, "щоб прибрати будь-які бюрократичні обмеження, які стоять на шляху реалізації всіх можливостей капеланської служби".

Залиште свій коментар

Вибір редакції