Порошенко на Генасамблеї ООН доповів, яких втрат зазнала Україна за п'ять років російської агресії

Порошенко на Генасамблеї ООН доповів, яких втрат зазнала Україна за п'ять років російської агресії

Фото: Associated Press

Порошенко також озвучив, які військові сили розгорнула Росія на території окупованого Криму.

Президент Петро Порошенко заявив, що Росія окупувала 44 тис. кв. км, що становить 7% території України, російська агресія вбила 13 тис. осіб та ще понад 28 тис. поранено. 

Про це він заявив у середу, 20 лютого, під час виступу на дебатах Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України. 

"В результаті 44 тис. кв. км або 7% території України, включно з Кримом та східними районами Донецької і Луганської областей, наразі окуповані. Збройна агресія Росії забрала життя 13 тис. осіб і більше 28 тис. осіб зазнали поранень. І ця цифра включає також 298 пасажирів рейсу МН17, який був збитий у липні 2014 року російськими військовими з ракетної системи БУК", - наголосив Порошенко.

За його словами, більше 1,8 млн жителів Криму і Донбасу були змушені залишити свої домівки внаслідок російської агресії та окупації. "Колись мирне життя людей у цих регіонах перетворилося на жах, позначений страхом і терором", - додав глава держави.

Він також розповів, що в окупованому Криму станом на лютий 2019 року Росія розмістила 32,5 тис. військових, 88 артилерійських систем, 52 РСЗО, 372 броньовані машини, 113 бойових літаків, 62 бойові геклікоптери, 6 бойових суден і 6 підводних човнів, оснащених морськими системами крилатих ракет "Калібр". Порошенко не виключив, що Росія могла розгорнути ядерну зброю на території півострова. "Росія перетворює на військову базу будь-яку територію яку вона загарбала або бере під свій контроль", - наголосив глава держави.

Він також додав, що на Донбасі, російські збройні формування мають 496 танків. "Для вашої інформації: ця кількість є більшою, ніж у Німеччини чи Франції, Іспанії чи Італії. Саме Україна стримує цю російську силу - силу, яка налічує 938 броньованих бойових машин, 128 РСЗВ, 776 артилерійських систем", - заявив Порошенко.

За його словами, Україна упродовж п'яти років живе в умовах найтривалішого в сучасній історії Європи гарячого конфлікту.

Засідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка

Засідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Сесія Генасамблеї ООН. Головне
Наступна публікація