Порошенко на Генасамблеї ООН доповів, яких втрат зазнала Україна за п'ять років російської агресії

Дата публікації
Порошенко на Генасамблеї ООН доповів, яких втрат зазнала Україна за п'ять років російської агресії

Associated Press

Порошенко також озвучив, які військові сили розгорнула Росія на території окупованого Криму.

Президент Петро Порошенко заявив, що Росія окупувала 44 тис. кв. км, що становить 7% території України, російська агресія вбила 13 тис. осіб та ще понад 28 тис. поранено. 

Про це він заявив у середу, 20 лютого, під час виступу на дебатах Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України. 

"В результаті 44 тис. кв. км або 7% території України, включно з Кримом та східними районами Донецької і Луганської областей, наразі окуповані. Збройна агресія Росії забрала життя 13 тис. осіб і більше 28 тис. осіб зазнали поранень. І ця цифра включає також 298 пасажирів рейсу МН17, який був збитий у липні 2014 року російськими військовими з ракетної системи БУК", - наголосив Порошенко.

За його словами, більше 1,8 млн жителів Криму і Донбасу були змушені залишити свої домівки внаслідок російської агресії та окупації. "Колись мирне життя людей у цих регіонах перетворилося на жах, позначений страхом і терором", - додав глава держави.

Він також розповів, що в окупованому Криму станом на лютий 2019 року Росія розмістила 32,5 тис. військових, 88 артилерійських систем, 52 РСЗО, 372 броньовані машини, 113 бойових літаків, 62 бойові геклікоптери, 6 бойових суден і 6 підводних човнів, оснащених морськими системами крилатих ракет "Калібр". Порошенко не виключив, що Росія могла розгорнути ядерну зброю на території півострова. "Росія перетворює на військову базу будь-яку територію яку вона загарбала або бере під свій контроль", - наголосив глава держави.

Він також додав, що на Донбасі, російські збройні формування мають 496 танків. "Для вашої інформації: ця кількість є більшою, ніж у Німеччини чи Франції, Іспанії чи Італії. Саме Україна стримує цю російську силу - силу, яка налічує 938 броньованих бойових машин, 128 РСЗВ, 776 артилерійських систем", - заявив Порошенко.

За його словами, Україна упродовж п'яти років живе в умовах найтривалішого в сучасній історії Європи гарячого конфлікту.

Засідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка

Засідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка
Наступна публікація