Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко нагородив орденами та медалями усіх полонених біля Керченської протоки українських моряків

Президент відзначив їхні заслуги у зміцненні нацбезпеки та вірність військовій присязі.

Президент України Петро Порошенко нагородив усіх 24 українських моряків, яких росіяни захопили у полон біля Керченської протоки.

Відповідні укази оприлюднені на сайті президента.

Орденами Богдана Хмельницького III ступеня нагороджені: Роман Мокряк, Богдан Головаш, Денис Гриценко, Богдан Небилиця, Сергій Попов, Владислав Костишин, Володимир Лісовий.

Орденами "За мужність" III ступеня нагороджені: Андрій Артеменко, Андрій Ейдер, Василь Сорока, Андрій Драч, Олег Мельничук, Юрій Будзило.

Медалями "За військову службу Україні" нагороджені: Юрій Без'язичний, В'ячеслав Зінченко, Сергій Цибізов, Андрій Оприско, Михайло Власюк, Віктор Беспальченко, Володимир Терещенко, Євген Семідоцький, Андрій Шевченко, Володимир Варімез, Сергій Чуліба.

В указах зазначається, що президент нагородив полонених моряків за "особисті заслуги у зміцненні нацбезпеки, за мужність, високий професіоналізм та зразкове виконання службового обов'язку, а також за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені під час виконання військового обов'язку, вірність українському народу і військовій присязі".

Порошенко вручив нагороди рідним українських моряків під час робочої поїздки до Одеської області.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси в Бердянськ для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

ВідеоРосіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

Про це повідомив Микола Полозов - захисник одного з наших моряків - Дениса Гриценка. Його та трьох інших полонених - Михайла Власюка, Андрія Драча та В'ячеслава Зінченка - для слідчих дій возили в медичний інститут. Полозов повідомляє - його підзахисний відповідати на запитання відмовився, пославшись на Женевську конвенцію.  

Росіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції