Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко наклав вето на закон, який дозволяв приватизувати житло у гуртожитках

На думку президента, закон містить норми, які можуть призвести до посилення соціальної напруги.

Президент України Петро Порошенко застосував право вето і повернув на повторний розгляд до Верховної Ради закон, який дозволяв приватизувати житло у гуртожитках.

Про це йдеться у повідомленні на сайті президента.

Порошенко мотивував своє рішення тим, що "закон містить норми, які суперечать Конституції і законам України, і не створює належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містить ризики їх порушення".

Президент зокрема назвав неприйнятними положення закону, що обмежують права громадян на приватизацію кімнат у гуртожитках залежно від наявності трудових або службових відносин з підприємством, яке надало їм право проживати в гуртожитку, або залежно від офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку.

"Встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян у такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруги у суспільстві, а також стати чинником соціальних конфліктів", - зазначив Порошенко.

Відео В Україні дозволили приватизувати житлову площу в гуртожитку

Нагадаємо, Верховна Рада дозволила приватизувати житлову площу в гуртожитку. Закон дозволяє приватизувати 21 квадратний метр на одного члена родини і додатково 10 - на родину. 

Основні умови для приватизації - проживання в гуртожитку не менше 5 років, реєстрація в паспорті, і документ на поселення. Шанси нарешті заволодіти своїми кімнатами мають близько 4-х мільйонів українців.

У січні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон, яким продовжив строк дії мораторію на відчуження гуртожитків до 1 жовтня 2019 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції