Порошенко оголосив 2016-й роком вшанування ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи

Президент видав відповідний указ.

Президент України Петро Порошенко оголосив 2016-й роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Глава держави підписав відповідний указ.

Президент доручив Кабінету міністрів розробити та затвердити план відповідних заходів. Серед них, зокрема, заходи із поліпшення умов соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та ліквідаторів. Порошенко також розпорядився підготувати проведення в Києві пам'ятних заходів 26 квітня 2016 року.

Згідно з документом, український уряд має забезпечити повне та своєчаснеі виконання фінансових зобов'язань України щодо внесків до міжнародних фондів з реалізації міжнародних проектів на Чорнобильській АЕС.

Порошенко також доручив Кабміну за півроку внести пропозиції зі створення Чорнобильського біосферного заповідника. Серед іншого, документ передбачає перегляд та уточнення меж територій зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, до 1 липня 2016 року, а також проведення інвентаризації земель, їх належного оформлення та реєстрації прав на землю. Ці ж заходи на регіональному рівні мають зробити обласні, Київська міська державні адміністрації за участю громадських організацій постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Поза тим, українському МЗС глава держави доручив організувати проведення закордонними дипломатичними установами заходів у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, у тому числі за участю представників української громадськості за кордоном, а також забезпечити участь у заходах в Україні іноземних делегацій та дипломатичного корпусу, акредитованого в державі.

Нагадаємо, що Порошенко вшанував ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській ЧАЕС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: