Порошенко оголосив нові умови запровадження воєнного стану. Ключові тези

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Введення воєнного стану відтерміновано, а термін його дії - скорочено.

У понеділок, 26 листопада, Верховна Рада зібралась на позачергове засідання для розгляду законопроекта про запровадження воєнного стану, автором якого виступив президент України Петро Порошенко

Парламент має розглянути пропозицію президента через агресію Росії в районі Керченської протоки. Згідно з попередніми пропозиціями РНБО, які Порошенко ввів у дію своїм указом, пропонувалось ввести воєнний стан від 14:00 26 листопада строком на 60 діб - до 14:00 25 січня 2019 року.

Проте у телевізійному зверненні Порошенко озвучив інші відомості про положення свого указу. ТСН.ua зібрав головні відмінності президентських пропозицій.

Відколи розпочнеться дія воєнного стану

Воєнний стан, згідно з ухваленим депутатами доопрацьованим проектом закону, який оприлюднено на сайті Ради, запроваджено від 14:00 26 листопада. 

Скільки триватиме воєнний стан

Якщо раніше передбачалося, що воєнний стан триватиме 60 днів, нині президент пропонує запровадити його на строк - 30 днів. Тобто він триватиме до 14:00 26 грудня. Термін дії пропонується скоротити для того, щоб воєнний стан не накладався на початок виборчої кампанії, яка має стартувати за 90 діб до дати виборів.

Воєнний стан діятиме на всій території країни?

Якщо відпочатку йшлося про введення воєнного стану на всій території України, згодом президент запропонував запровадити його лише в окремих областях. Зокрема, йшлося про регіони, розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки молдавського кордону та узбережжя Чорного та Азовського морів. До цього переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Так вибори будуть?

Попередньо президент казав, що має намір на початку грудня внести проект рішення для розгляду у парламенті про дату президентських виборів, які мають відбутися 31 березня. Проте ввечері понеділка одночасно з введенням воєнного стану парламент затвердив дату проведення президентських виборів. Згідно ухваленій постанові вони дійсно мають відбутися 31 березня. У випадку, якщо воєнний стан не буде подовжено - виборча кампанія розпочнеться вчасно, тому передумов для відтермінування дати виборів не має бути.

А мобілізація?

Хоча у тексті попереднього проекту закону йшлося, що у період дії воєнного стану часткова мобілізація оголошується президентом України "у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України", у своєму зверненні Порошенко запевнив, що не вдаватиметься до повної чи часткової мобілізації. 

Заява щодо затвердження Указу про введення в Україні воєнного стану

РНБОУ рекомендувала запровадити воєнний стан на 60 днів. Моє рішення – 30. Щоби воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого, хто про свій політичний інтерес печеться більше, ніж український, не залишилося підстав для брудних спекуляцій. Воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в середині грудня. Саме на початку грудня я внесу до парламенту проект рішення про дату президентських виборів. Відповідно до Конституції ці вибори мають відбутися 31 березня 2019 року. Наш спільний обов’язок – захистити Україну. Захист України – це не лише захист території і військової техніки. Це – насамперед захист людей. Ми маємо бути максимально готові до будь-яких дій з боку нашого агресивного, неврівноваженого і доволі передбачуваного сусіда.

Опубликовано Петро Порошенко Понедельник, 26 ноября 2018 г.

Як повідомлялося, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

На засіданні військового кабінету та РНБО вирішили запровадити в Україні воєнний стан на два місяці. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада.

Президент України Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

Відео Дії росіян в Азовському морі не мають виправдання - речник уряду Німеччини

Відреагувати на російську агресію новими санкціями Україна закликає країни Євросоюзу. Наразі ж відомо, що вже завтра в Брюсселі збереться на позаплановане засідання безпековий комітет ЄС. Тим часом у НАТО запевняють - ситуацію моніторять і закликають до деескалації конфлікту. 

Дії росіян в Азовському морі не мають виправдання - речник уряду Німеччини

Залиште свій коментар

Вибір редакції