Порошенко підписав закон про інклюзивну освіту

Верховна Рада ухвалила цей документ 23 травня. 

Президент Петро Порошенко підписав закон про інклюзивну освіту.

Про це повідомляє 5 канал.

Зокрема, свій підпис глава держави поставив під час відвідування київської загальноосвітньої школи №168, колектив якої колись виступив із такою ініціативою.

В документі враховані освітні потреби дітей, які вимагають особливого підходу

Наразі в Україні близько 10% особливих дітей і тепер вони вчитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах за принципом "школа для всіх". Кошти на їхню освіту виділятимуть із місцевих бюджетів.

Також Порошенко висловив сподівання,  що наступного тижня парламент ухвалить у другому читанні новий закон про освіту.

"Перед нами, перед Україною зараз стоять величезні виклики – агресія РФ на сході, забезпечення всесвітньої солідарності з Україною для того, щоб ми звільнили наші територію від агресії", – сказав президент.

Він підкреслив, що зараз також треба думати про вдосконалення системи освіти і це є одним з пріоритетів нинішнього керівництва держави.

"Це і прийняття закону про інклюзивну освіту. Я думаю, що на наступному тижні нам вдасться прийняти закон про освіту в другому читанні. Це будуть революційні зміни", – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 4 липня у Києві Марина Порошенко та голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко презентували проект ресурсної кімнати для особливих дітей в рамках ініціативи першої леді країни щодо впровадження інклюзивної освіти в Україні.

Ресурсні кімнати - це спеціальні класи для дітей з особливими потребами, які обладнані всім необхідним для повноцінного навчання та соціалізації таких учнів. Тут діти можуть відпочивати разом з асистентом педагога, корекційним педагогом чи батьками.

Такі кімнати підходять не тільки для дітей з аутизмом, але і з іншими ментальними порушеннями і навіть для звичайних дітей, що зазнають труднощів у засвоєнні шкільної програми або адаптації до шкільних вимог чи умов. Вони зручні і для вчителів, що робить процес включення особливих дітей в повноцінне навчання легким і комфортним.

Залиште свій коментар