Порошенко підписав закон про науку і розповів науковцям, в якому напрямку їм потрібно працювати

Вчені будуть змагатися за гранти.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про науку та наукову діяльність, прийнятий Верховною Радою. Про це він повідомив на зустрічі з науковцями, освітянами та парламентарями, які опікуються розвитком науки в Україні.

"Цей Закон відкриває перед наукою унікальні перспективи. Перед науковцями, які хочуть перетворити Україну в сучасну європейську державу. І критерієм ефективності нашої роботи буде те, щоб це відчув звичайний громадянин. Українська наука має стати сучасною, ефективною, інноваційною!", - написав Порошенко у Facebook.

Президент та науковці обговорили проблеми реформування наукової сфери в Україні і переведення її на більш практичний прикладний рівень. Порошенко зазначив, що Україні зараз потрібні проекти у галузі енергоефективності, окрім того, наукові розробки необхідні для української армії.

"Фінансування на енергоефективність є. 200 мільйонів доларів ми привезли лише на це – давайте проекти. Розробіть і давайте проекти з енергоефективності", – сказав президент науковцям.

Голова держави попередив, що вчені будуть змагатися за гранти.

"Ми створимо для молодих вчених найкращі умови. Але цією найкращою умовою буде змагальність, ви будете змагатися за гранти. Ви будете змагатися за кошти оборонпрому, за кошти державного оборонного замовлення. Будете змагатися, щоб отримати кошти по енергоефективності", – сказав президент.

Зарплата українського науковця в 40 разів менша ніж у американського

Український винахідник отримує 135 доларів. В той час його китайський колега отримує 1180 доларів. У Великобританії та Німеччині науковці заробляють в середньому 4300 доларів на місяць. У Сполучених Штатах – 5800. Найбагатші науковці живуть в Саудівській Аравії. Там працівники науки заробляють в середньому 6500 доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: