Порошенко підписав закон про передачу Андріївської церкви Константинополю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент заявляв, що таке рішення прискорить отримання Томосу.

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект про передачу Андріївської церкви в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Церкву передали для здійснення богослужінь і обрядів.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 жовтня 237 голосами підтримала президентський законопроект про особливості користування Андріївською церквою в Києві, що входить до Національного заповідника "Софія Київська". Храм передали в безкоштовне користування Вселенському патріархату. Водночас будівля залишається власністю держави. 

Порошенко заявив, що рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріарху погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

ВідеоВерховна Рада передала Константинопольському Престолу Андріївську церкву

Закон передає її Вселенському патріархату в постійне та безоплатне користування для здійснення богослужінь. При цьому храм роботи Расстреллі зостанеться в складі заповідника "Софія Київська" - тобто у власності держави. Із Вселенським Патріархатом буде укладено угоду, за якою працівники храму залишатимуться на своїх робочих місцях, реставрація пам'ятки не припинятиметься. 

Верховна Рада передала Константинопольському Престолу Андріївську церкву

Залиште свій коментар

Вибір редакції