Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу

Документ також стосується вимог до охорони пралісів.

Президент Петро Порошенко підписав Закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу та порушення вимог з охорони пралісів.

Про це він повідомив у своєму Twitter.

Документ був схвалений Радою ще 23 травня.

Закон сприятиме збереженню пралісів, у рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

Документом визначаються поняття "природні ліси", "праліси", "квазіпраліси" та встановлюється особливий правовий режим їхнього збереження та охорони.

Законом, зокрема, забороняються всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони).

Також документом вводиться адміністративна відповідальність за порушення вимог охорони природніх лісів, пралісів, квазіпралісів.

Крім того, внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об'єктах природно-заповідного фонду.

Нагадаємо, площа лісових пожеж в Україні зросла вдесятеро, а кількість кадрів охоронців лісу зменшилася прямо пропорційно. Лісників сходу та півдня забули записати в програму видатків державного бюджету, тож тепер свою зарплату змушені перераховувати для них лісники заходу та центру України.

Лісники Миколаївщини, Херсонщини Одещини та інших регіонів неодноразово зверталися по гроші і до Верховної Ради, і до Кабміну, доходило і до президента – але там на зарплату іншим не скидаються, допомагає тільки лісове братство. 

До ТСН потрапила так звана рознарядка – таблиця, хто з прибуткових лісгоспів і скільки має виділити на підтримку злиденних регіонів. Ідеться про десятки мільйонів неофіційних гривень. У Держлісагентстві визнають, що така допомога є, але кажуть, що вона не примусова, а добровільна. 

ВідеоЛісівники через "помилку" в держбюджеті скидаються на зарплату один одному

Залиште свій коментар

Вибір редакції