Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко підписав закон щодо вищої освіти для мешканців окупованих Донбасу та Криму

Згідно з ним, деякі мешканці окупованих територій зможуть вчитися у вишах на Миколаївщині, Одещині, Херсонщини і не тільки.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який стосується змін щодо вищої освіти людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях України.

Про це сьогодні в суботу, 3 червня, повідомляє прес-служба президента.

Так, йдеться про закон № 2026-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України". Між іншим, цей документ ухвалила Верховною Радою України 16 травня 2017 року.

Цей закон передбачає покращення механізму регулювання тих відносин, які забезпечують право місцевих мешканців окупованих Донбасу та Криму на навчання у вишах.

Відповідно до нового закону, люди, які живуть на окупованих територіях і які отримали документ про загальну середню освіту (приміром, атестат), матимуть право вступати, зокрема, до університетів Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Вступати до вишів мешканці Донбасу та Криму зможуть на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот із прийому до вишів.

Розмір квоти для прийому таких осіб встановлюється в обсязі 1 тисяча місць держзамовлення та розподіляється між зазначеними вишами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

"Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності", — повідомила прес-служба.

Нагадаємо, наприкінці квітня цього року на сайті Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської оприлюднили результати моніторингу з питань доступу до освіти українською мовою в окупованому Криму, який провела Кримська правозахисна група. 

Згідно з ними, у школах в окупованому Криму залишилося лише 28 класів, де навчають українською мовою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції