Порошенко підписав закон, який дозволяє саджати до в'язниці за знущання над тваринами

До Кримінального кодексу вносяться зміни, які посилюють відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Про це свідчать дані на сторінці законопроекту №5119-1 на сайті Верховної Ради, передають Українські Новини.

Закон вносить відповідні зміни у Кримінальний кодекс.

ВідеоЗоозахисники та представники цирку посварились під час мітингів під АП

Відтепер за жорстоке поводження з тваринами: знущання, нанесення побоїв, вчинення інших насильницьких дій, які завдали тварині фізичний біль, страждання і не заподіяли тілесних ушкоджень, передбачаються штрафи у розмірі 3400-5100 грн з конфіскацією тварини, якщо для неї є загроза.

Раніше штраф становив від 153 до 357 грн.

Такі ж дії, вчинені щодо двох і більше тварин, або групою осіб, тягнуть за собою стягнення штрафу від 5100 до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини, якщо перебування у господаря несе загрозу його життю чи здоров'ю.

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, караються штрафом від 3400 до 8500 грн.

Згідно зі змінами, жорстоке поводження з тваринами, яке призвело до каліцтва або його загибелі, буде каратися арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті ж дії, вчинені у присутності неповнолітнього, тягнуть за собою обмеження волі від 3 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Залиште свій коментар