Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко підписав закони про соцзахист учасників АТО і їхніх сімей

Закони, зокрема, передбачають виплати пенсій особам, які одержали інвалідність після участі в АТО.

Президент Петро Порошенко підписав два закони, що стосуються пенсійних виплат учасникам АТО, які одержали інвалідність в ході операцій на Сході, а також — соцзахисту їхніх родин.

Про це повідомляють на офіційному сайті президента.

Так, один із законів №1678-VIII називається "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо призначення пенсії дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до досягнення 8-річного віку та проходять військову службу".

Як повідомляють на сайті президента, він врегульовує призначення пенсії дружинам або чоловікам загиблих в АТО військових, які доглядають за дітьми годувальника та проходять військову службу або працюють.

Щоправда, пенсію призначать тільки тим, хто доглядає за дітьми, молодшими за 8 років.

Другий закон — №1673-VIII — має назву "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Він, своєю чергою, регулює доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їхніх сімей.

Згідно з цим законом, пенсійне забезпечення поширюється як на учасників АТО, що одержали під час операції на Сході інвалідність, так і на членів їхніх сімей, які отримали поранення, каліцтва або загинули в АТО.

Закони наберуть чинності наступного дня після їхнього опублікування.

Відео В зоні АТО загинув чоловік від прямого влучання снаряду просто в його двір

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко підписав закон, що звільняє батьків дітей з інвалідністю від військової служби. До дітей в цьому законі також зараховують повнолітніх до 23 років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції