Порошенко пообіцяв не тиснути на тих, хто збереже вірність РПЦ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент переконує, що силоміць не змушуватимуть приєднуватися до об'єднаної церкви.

Президент України Петро Порошенко заявив, що після отримання Томосу "державної церкви не буде" та пообіцяв не дозволити розбрату та насильства через церковну тему.

Про це він повідомив 14 жовтня під час виступу на Софійській площі.

Президент підкреслив, що до освяченої томосом православної церкви нікого не змушуватимуть приєднуватися.

"Це питання вільного вибору кожного віруючого. ... Я гарантую, що не буде жодного тиску, буде збережено право своєї дороги до бога кожного українця, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися у тій церковній структурі, яка зберігає єдність з РПЦ. Це їх вибір, і його треба поважати", - сказав Порошенко.

Окрім цього Порошенко додав, що держава захищатиме права тих священиків та вірян церкви московського патріархату, які "добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб разом з іншими православними творити єдину православну помісну церкву". 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Після цього в Російській православній церкві заявили, що готують "адекватну та жорстку" відповідь на рішення Константинополя надати автокефалію Українській православній церкві. 

ВідеоСвященик Георгій Коваленко прокоментував рішення Синоду Константинопольського патріархату

Напередодні Константинопольський патріархат скасував дію листа синоду ще від 17-го століття, який підпорядкував Київську митрополію Московському патріархату. А ще синод єпископів зняв анафему з Київського патріарха Філарета та митрополита Макарія. Просто зараз із нами на зв'язку священик, блогер, ректор Відкритого Православного Університету Георгій Коваленко, який прокоментує ситуацію. 

Священик Георгій Коваленко прокоментував рішення Синоду Константинопольського патріархату

Залиште свій коментар

Вибір редакції