Порошенко порушує обіцянки, а Зеленський запевнив, що не втручатиметься в церковні справи - Філарет

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами почесного патріарха, проблема у ПЦУ виникла саме через недотримання домовленостей.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет звинуватив чинного президента Петра Порошенка у порушенні домовленостей щодо відновлення Української православної церкви Київського патріархату.

Про це він заявив під час прес-конференції, коментуючи ситуацію, що склалася в ПЦУ.

"Зеленський сказав мені, що він не буде втручатися в церковні справи, церква відокремлена від держави. Але він буде сприяти нормальному розвитку церковного життя. Що стосується Порошенка, Порошенко обіцяв одне, а робе інше", - наголосив він.

На думку Філарета, проблема виникає через те, що не дотримуються домовленостей, які були досягнуті перед Собором 15 грудня 2018 року.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Залиште свій коментар

Вибір редакції