"Порошенко прагне помсти". Труба прокоментував відкриття ГПУ справи проти нього

"Порошенко прагне помсти". Труба прокоментував відкриття ГПУ справи проти нього

Фото: ТСН.ua

Колишній керівник ДБР заявив, що очікував відкриття провадження.

Екскерівник ДБР Роман Труба звинувачує п'ятого президента Петра Порошенка в помсті через відкриття Генпрокуратурою справи проти нього.

Про це він написав 13 січня на своїй сторінці у Telegram.

Труба вважає, що у зверненні до прокуратури та відкритті справи про нього є дві складові: правова та політична. Щодо останньої, то він звинувачує оточення Порошенка та самого п'ятого президента в прагненні помсти за професійну діяльність.

"По-перше, це особисте – Петро Олексійович прагне помсти за професійну роботу, яку вели слідчі ДБР в рамках 13 кримінальних проваджень, учасником яких він є. По-друге, йому потрібно перекривати докази, здобуті під час розслідування, політичною картою: поставити під сумнів об’єктивність дій керівника, чим знецінити результати роботи ДБР. Саме з цим меседжем він буде заходити до європейських політиків – це його єдиний захист", – йдеться в дописі.

Він також переконує, що кримінальне провадження відкрито стосовно повідомлень про фейкові аудіозаписи. Труба пообіцяв співпрацювати з правоохоронцями та впевненний, що перспективи в  цієї справи немає.

"Щодо правової частини, тут все просто: внесення відомостей до ЄРДР не є чимось незвичайним, адже всі звернення, заяви мають бути перевірені в рамках відкритого кримінального провадження. Буду співпрацювати з правоохоронцями та давати відповіді на їхні питання", – додав колишній керівник ДБР.

Генеральна прокуратура відкрила справу проти колишнього очільника Держбюро розслідувань Романа Труби 13 грудня.

Нагадаємо, 19 листопада в Telegram з’явився черговий канал про українську політику під назвою "Трубу прорвало". Протягом години там було оприлюднено майже 10 аудіозаписів розмов людини із голосом, схожим на ексдиректора Державного бюро розслідувань Романа Труби. Засновники Telegram-каналу стверджують, що отримали цілі години записів із кабінету очільника ДБР та публікують лише невелику частину цих розмов.

До цього 21 вересня Труба повідомив, що знайшов у своєму кабінеті прослушку, яка була розташована у вентиляційній системі. На опублікованих аудіозаписах теж доволі чітко чутно роботу вентиляторів, які часто приглушували звук. У кожного запису в цьому Telegram-каналі є визначена дата і жодної з них немає пізніше 19 вересня 2019 року.

3 грудня напередодні голосування за законопроєкт про перезавантаження ДБР у цьому каналі з’явились нові аудіозаписи із кабінету Труби. Цього разу засновники каналу опублікували "записи з кабінету", де йдеться про справу стосовно "нафтових інтересів Коломойського", "американські вибори" та "справи Порошенка". Рівно через місяць, 3 січня, там з’явилися нові записи, на яких Труба обговорює справи із керівником патронатної служби Олександром Удовиченком, а також своєю "правою рукою" Ігорем Щербиною, якого було затримано на початку грудня через отримання хабарів.

Того дня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який передбачає перезапуск Державного бюро розслідувань та звільнення керівництва органу, зокрема і директора Романа Труби.

НАБУ почала розслідування щодо ймовірних корупційних діянь ексдиректора ДБР Труби

НАБУ почала розслідування щодо ймовірних корупційних діянь ексдиректора ДБР Труби

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Скандал навколо Труби
Наступна публікація