Порошенко присвоїв звання Героя України закатованому на півострові кримському татарину Аметову

Аметов свого часу активно виходив на акції проти "зелених чоловічків" у Криму.

Президент Петро Порошенко присвоїв звання Героя України кримському татарину Решату Аметову, який в березні 2014 року загинув від рук російських окупантів у Криму.

Відповідний указ "Про присвоєння звання Герой України" оприлюднили на сайті президента. 

"І ще про одну історію хотів би нагадати сьогодні, так само як зробив це ще у вересні 2014 року, промовляючи в Конгресі США. Це історія Решата Аметова, батька трьох дітей, який пішов із життя в 39 років — заради України і заради українського Криму", — сказав Петро Порошенко під час виступу у реквіємі на вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу.

"Він сміливо виходив на акції протесту проти "зелених чоловічків". Група злочинців викрала його на очах у десятків людей та перед телекамерами. Через два тижні його було знайдено закатованим. Він не здався. Лише думка про останні хвилини Решата у кожної нормальної людини викликає жах і біль. А його сміливість викликає велику шану і повагу", — сказав Президент і повідомив про рішення присвоїти Решату Аметову найвищу державну нагороду.

Як відомо, поховання убитого кримського татарина Решата Аметова у Сімферополі (Крим) відбулося 18 березня 2014 року.

Аметов активно виступав проти окупації Криму Росією. Уранці 3 березня 2014 року він зник дорогою до військкомату. Мертве тіло чоловіка зі слідами тортур знайшли 15 березня в полі біля села Земляничне Білогірського району — його голова була обмотана скотчем, на ногах наручники. У вбитого залишилася дружина і троє малолітніх дітей, молодшому на момент загибелі батька було 2,5 місяці. 

Нагадаємо, сьогодні в четвер, 18 травня, в Україні вшановують пам'ять депортованих кримських татар.

Сьогодні ж під час виступу у реквіємі на вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу президент України Петро Порошенко заявив, що наповнення автономії Криму російським змістом було великою помилкою, адже "ціна такого прорахунку виявилася надто високою". 

ВідеоУ Києві пом’янули першого загиблого від початку окупації Криму активіста Решата Аметова

Залиште свій коментар