Порошенко присвятить тиждень Білорусі та Росії

Глава МЗС Петро Порошенко поїхав до Мінська до Москви обговорювати питання демаркації кордонів.

Новопризначений міністр закордонних справ України Петро Порошенко у неділю провів переговори з керівництвом Міжнародного валютного фонду щодо співпраці з Києвом у рамках кредитної програми, а в понеділок, 19 жовтня, відправився з робочим візитом до Білорусі.

Ще за кілька днів він відвідає Росію. Чимало українських депутатів вірять, що саме Порошенко налагодить з Росією теплі сусідські відносини.

Експерти, водночас, кардинальних змін у відносинах з північними сусідами не очікують.

У Мінську сторони говоритимуть про ратифікацію консульської конвенції та взаємовигідну торгівлю. Однак більш нагальним для країн є питання демаркації кордонів, каже аналітик інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

"Найкраще, аби кордони були розмежовані, аби кожен знав, де своє, а де чуже. Тому це головна тема переговорів і з Білорусією, і з Росією", - зауважив Горбач.

На його думку, і в Мінську, і у Москві Порошенка зустрічатимуть без надмірних почестей та з певною настороженістю. Дипломати будуть обмінюватися люб’язностями та приглядатимуться одне до одного.

Російська преса, за словами Горбача, майорітиме провокативними заголовками про українського міністра Порошенка, тому йому слід бути обачним. Аналітик порадив главі МЗС одразу наголосити, що Україна протидіятиме інформаційним атакам з боку Росії, оскільки Петро Порошенко стверджував, що це для нього буде пріоритетом на посту міністра закордонних справ.

Сам Порошенко впевнений, що українсько-російські двохсторонні відносини мають бути більш прагматичними і рівноправними.

Читайте також:

Порошенко переорієнтує зовнішню політику України на схід

Перший офіційний візит Порошенко здійснить до Москви

Порошенко попросив 15 мільйонів, щоб урятувати МЗС

Порошенко пробачив Тимошенко всі образи. Історія "кохання"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: