В УПЦ МП кажуть, що не освячували російську зброю в Криму - Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент України прокоментував діяльність Московського патріархату на території Криму.

Президент України Петро Порошенко розмовляв з духівництвом Московського патріархату щодо освячення російської військової техніки в Криму. 

Про це він повідомив під час прес-конференції з нагоди утворення єдиної Православної Церкви України.

За словами Порошенка, в УПЦ МП переконували, що священики, які освячували зброю РФ, належать до РПЦ.

"Якщо священики МП роблять якісь злочини та є громадянами України, то правоохоронці мають діяти відповідним чином. Освячення російської техніки є моральним фактором, який характеризує всю церкву. Я під час розмови з представниками Московського патріархату піднімав це питання. Вони кажуть, що це були представники РПЦ, а не УПЦ МП. Зараз ми маємо перевірити цю інформацію. Якщо підтвердиться, то це буде доказом, що п'ята колона досі працює і треба з цим щось робити", - сказав Порошенко

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

ВідеоМосковський патріархат вигнав священика через молитви за ЗСУ

За словами вірян, отець Ігор, зокрема, молився за перемогу нашого війська та відмовлявся згадувати у богослужіннях російського патріарха Кирила. Про покарання панотця неодноразово попереджали, а у неділю повідомили – служити у храмі він більше не буде. Представники єпархії прийшли до церкви у супроводі молодиків. Ті полишили храм тільки після виклику поліцію.

Московський патріархат вигнав священика через молитви за ЗСУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції