Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко розповів, коли може об'єднатися церква в Україні

Порошенко розповів, коли може об'єднатися церква в Україні

Громадяни й надалі матимуть право відвідувати будь-яку церкву.

Єдина Помісна Українська церква може з'явитися в Україні у кращому разі до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня.

Такі сподівання висловив президент України Петро Порошенко.

"Дуже сподіваюся, що це рішення буде прийнято до 1030-річчя Хрещення Русі-України. Безумовно, кожен з вас розуміє, що це є абсолютно історична подія в історії нашої держави. Це не є церковна подія. Це є подія незалежності України, яка відбувається в дуже непрості часи", - заявив він під час розмови з головами парламентських фракцій.

За його словами, проект полягає у створенні євхаристичної, молитовно поєднаної з іншими помісними церкви, проте абсолютно незалежної адміністративно від Москви чи іншого керівного центру.

Також президент зазначив, що у громадян завжди лишатиметься право ходити до будь-якої церкви: підпорядкованої Російській православній церкві або ж іншим. 

"Хочу окремо наголосити, що Єдина Православна Помісна Церква не стане державною. І відділення церкви від держави буде існувати. Всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію", - додав Порошенко.

Відео Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви, - Порошенко

Визнати незалежність української церкви президент Петро Порошенко проситиме Вселенського патріарха Варфоломія. Сьогодні глава держави зібрав лідерів парламентських фракцій і повідомив - нещодавно він спілкувався з церковним ієрархом у Стамбулі, і вже є домовленості, подробиці яких Порошенко поки що не розкриває. Втім, запевняє - Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви.

Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви, - Порошенко

Нагадаємо, Україна проситиме Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській Церкві

Залиште свій коментар

Вибір редакції