Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко розраховує на засудження ООН порушення прав людини у Криму

Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив українську резолюцію щодо прав людини в Криму.

Президент Петро Порошенко розраховує на те, що ООН засудить порушення прав людини в окупованому Криму.

Про це йдеться у зверненні президента з нагоди Міжнародного дня прав людини.

Порошенко нагадує, що нещодавно під час голосування на засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)".

"Розраховую, що Генеральна Асамблея ООН підтримає цей документ і засудить порушення прав людини, дискримінаційні заходи і практику з боку російської окупаційної влади стосовно жителів анексованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп", - заявив він.

За словами президента, Україна докладає максимум зусиль, щоб українські політв'язні, яких тримають у Росії, повернулися додому.

Президент подякував міжнародним партнерам, особливо Євросоюзу за підтримку щодо вимог до Росії з якнайшвидшого звільнення українських заручників, які утримуються на окупованих територіях та у російських в'язницях.

Він повідомив, що у минулому році мною була затверджена Національна стратегія у сфері прав людини. 

"Сьогодні я також дякую українським правозахисним організаціям, які постійно здійснюють громадський моніторинг імплементації цього важливого для України документа і водночас беруть активну участь у практичному втіленні його положень у життя", - зазначив він.

Порошенко побажав українцям "нових звершень в ім'я процвітання рідної країни, зміцнення демократії та забезпечення успішного та мирного розвитку нашої держави".

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив українську резолюцію щодо прав людини в окупованому Криму

За резолюцію проголосували 73 країни, 76 утрималися, 23 були проти, серед останніх – Росія і Білорусь.

Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму, закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу ситуації з правами людини на окупованому півострові. У документі засуджується встановлення Росією в Криму її правової системи, що негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові. Окрім того, резолюція засуджує примусове залучення жителів окупованого Криму до служби в російському війську, всупереч Женевським конвенціям. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції