Вибухи на військових складах біля Ічні: Порошенко звернувся до НАТО

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент розраховує на негайне створення відповідного трастового фонду.

Президент Петро Порошенко запропонував залучити НАТО у реформуванні безпечного збереження боєприпасів в Україні.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці президента у Twitter.

"У зв'язку з надзвичайною ситуацією на військових складах в Ічні доручив Міноборони та МЗС залучити матеріально-технічну та консультативну допомогу НАТО для реформування системи безпечного збереження боєприпасів. Членам НАТО буде передано докладний перелік необхідних матеріально-технічних засобів для забезпечення подальшої безпеки військових складів. Стандарти НАТО мають бути негайно запроваджені і в цій стратегічно важливій сфері", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє прес-служба президента, Порошенко висловив сподівання, що найближчим часом відповідні програми будуть реалізовані. "Доручаю Міністру оборони, Міністру закордонних справ терміново завершити переговори з НАТО по створенню і реалізації спеціального трастового фонду, який забезпечує безпечну експлуатацію і ефективну сучасну охорону об’єктів зберігання боєприпасів", - цитує прес-служба Порошенко.

Крім того, президент додав, що він заслухав доповідь силових відомств у зв’язку з ситуацією, що склалась через вибухи на складах боєприпасів на 6-му військовому арсеналі на Чернігівщині. Порошенко очікує оперативного та відповідального розслідування надзвичайної події.

Доповідь силовиків щодо ситуації на складах боєприпасів у Чернігівській області

Очікую оперативного, однак відповідального розслідування надзвичайної події, яка склалась через вибухи на складах боєприпасів на 6-му військовому арсеналі. Враховуючи близькість до російського кордону, не випадково, що основною версією Служби безпеки України та Військової прокуратури є диверсія. Зараз рятувальники проводять заходи для локалізації та гасіння пожежі. Для цього вже використовуються 2 спеціальних протипожежних танки. Очікується прибуття на місце вибухів ще 3 танків найближчим часом. Доручив Главі Адміністрації Президента перевірити пункти прихистку евакуйованих та забезпечення їх всім необхідним. Я не хочу зараз намагатися влаштувати покарання заради піару, але ніхто з тих, хто своєю недбалістю допустив це, відновлений не буде. За підсумками розслідування вимагаю внести пропозиції щодо притягнення відповідальних осіб.

Опубликовано Петро Порошенко Вторник, 9 октября 2018 г.

Він вважає доречною версією силовиків, що причиною інциденту могла бути диверсія. "Враховуючи близькість до російського кордону, не випадково, що основною версією Служби безпеки України та Військової прокуратури є диверсія", - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, інформація про вибухи надійшла 9 жовтня о пів на четверту ранку. Вибухи сталися на військовому 6-му Арсеналі поблизу Ічні на Чернігівщині на технічній території. Повідомлялося, що на складах зберігається орієнтовно 88 тис. тонн боєприпасів, проте згодом в Міноборони спростували цю цифру. На місці працюють надзвичайники, військові, правоохоронці. Масово евакуйовують людей в радіусі 16 кілометрів. Перекриті три дороги державного значення та авіапростір в радіусі 30 кілометрів. На території всієї Чернігівщини, особливо на кордоні, посилені заходи безпеки. 

Фотогалерея Стало відомо, скільки тонн боєприпасів перебуває на військовому складі в Ічні, що потужно вибухає (7 фото)

СБУ почала розглядати диверсію як одну з імовірних причин вибуху. 

ВідеоРік тому у Ічні припускали, що арсенал може стати наступним після Калинівки місцем катастрофи

Що саме Ічнянський склад може стати наступним після Калинівки місцем катастрофи - місцеві жителі і зокрема депутати припускали ще рік тому. Там навіть проводили навчальну евакуацію. Як тренувалися, чого боялися - ТСН підняла свої архіви.

Рік тому у Ічні припускали, що арсенал може стати наступним після Калинівки місцем катастрофи

Залиште свій коментар

Вибір редакції