Порошенко назвав емоціями заяву Тимошенко про кордон з Румунією

У МВС визнають, що рішення могло бути на користь України і зараз опрацьовують юридично.

Міністр закордонних справ Петро Порошенко називає емоційною заяву прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко про оцінку роботи колишнього складу Міністерства закордонних справ України під час розгляду у міжнародному суді позову Румунії щодо визначення державних кордонів у Чорному морі.

"Це була емоційна оцінка діяльності того складу МЗС, але я не заперечую щодо того, що рішення могло бути більше на користь України. Зараз ми опрацьовуємо юридично, і з цього приводу поки що коментарів жодних немає", - сказав Порошенко.

Як повідомлялося, 2 лютого в Тернополі Тимошенко пообіцяла у разі перемоги на президентських виборах добиватися перегляду меж спірного кордону у Чорному морі між Україною та Румунією.

"Я не поділю реляцій, що все було добре і досягнуто стабільності та порозуміння у цьому питанні. Шельф Чорного моря – це наша економічна незалежність і наша політична незалежність, це міць і конкурентноздатність нашої держави. Тому я буду жорстко поводити роботу, щоб повернути справедливість. І те, що було несправедливо по відношенню до України, має бути переглянуто", – наголосила Тимошенко.

Вона висловила переконання, що у разі розробки шельфу Чорного моря Україна зможе забезпечити себе власною нафтою і газом на сотні років.

Довідка. 3 лютого 2009 року Міжнародний суд ООН у Гаазі виніс рішення, в якому відзначив, що о.Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії під час делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони. Міжнародний суд ООН також вирішив не враховувати диспаритет у довжині прибережної лінії України та Румунії в Чорному морі під час делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Справа про делімітацію континентального шельфу та виключні економічні зони України й Румунії в Чорному морі була в суді за ініціативи Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контр-меморандум.

Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважала, що Зміїний є не островом, а скелею. Україна доводила, що Зміїний все ж таки є островом і довжина української частини узбережжя навпроти спірних територій становить 1058 км, а румунської – 258 км. Відповідно, за переконанням України, спірні території шельфу потрібно було розділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км – за Україною, 21,9 тис. кв. км – за Румунією.

Острів Зміїний є територією України, що закріплено в договорі про добросусідство та співпрацю між Україною та Румунією 1997 року.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє переглянути розподіл шельфу з Румунією

Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного

Україна задоволена рішенням по Зміїному

Справа Зміїного: на боці України нафти більше, але вона ефемерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: