Порошенко вніс до Ради проект закону про введення воєнного стану. Повний текст

Дата публікації
Перегляди
68к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко вніс до Ради проект закону про введення воєнного стану. Повний текст

Фото: Сайт президента України

Воєнний стан пропонується запровадити на 60 днів на всій території України.

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні".

Відповідний проект закону зареєстрований у понеділок, 26 листопада. Парламент має розглянути пропозицію президента на позачерговому засіданні через агресію Росії в районі Керченської протоки. Внаслідок нападу було захоплено три українських судна, які прямували з Одеси до Маріуполя. 23 українських військових взяли у полон. Відомо, що щонайменше шестеро українців отримали поранення під час тарану українського буксира росіянами.

Згідно з текстом закону, в період дії воєнного стану часткова мобілізація оголошується президентом України "у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України".

У пояснювальній записці зазначається, що необхідність введення воєнного стану обумовлена наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей, небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності.

Воєнний стан вводиться від 14:00 26 листопада строком на 60 діб до 14:00 25 січня 2019 року. 

Крім того, ухвалення проекту закону передбачає вирішення питань, пов'язаних із введенням названого особливого правового режиму. Зокрема, державним органам надаються доручення щодо: введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні; забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період.

Крім того, передбачається приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначених об'єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем; утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

Як повідомив у своєму Facebook народний депутат Мустафа Найєм, воєнний стан пропонується ввести на всій території України з правом тимчасового обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених статтями 30-34, 38, 39, 41-44 і 53 Конституції України. Тобто:

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Стаття 31. Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Стаття 32. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 39. Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Стаття 41. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.

Стаття 53. Кожен має право на освіту.

В порядке информации. Согласно проекту указа президента, военное положение предлагатеся ввести на территрии ВСЕЙ страны...

Опубликовано Mustafa Nayyem Понедельник, 26 ноября 2018 г.

Пізніше на сайті Ради з'явився додаток до проекту закону, в якому йдеться, що введення воєнного стану передбачає обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах і обсязі, які необхідні для забезпечення можливості введення і здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

Як повідомлялося, напередодні поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: "Яни Капу", "Нікополь" і "Бердянськ", полонивши 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених. Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни, попри усі міжнародні угоди, не дозволили цього зробити.

Через агресію Росії у Керченській протоці Збройні сили України приведено у повну бойову готовність. Рада національної безпеки й оборони, яка зібралася у Києві минулої ночі, запропонувала запровадити воєнний стан на 60 діб. Щоб це рішення набрало сили, його має підтримати Верховна Рада. Депутатів сьогодні скликають на позачергове засідання. Президент Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

ЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

ЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
68к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація