Порошенко ввів у дію рішення РНБО про захист інтересів України в Азовському та Чорному морі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На сайті президента опублікували указ.

Президент України Петро Порошенко постановив ввести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Про це йдеться в офіційному інтернет-представництві президента України.

Згідно з указом від 12 жовтня, Петро Порошенко постановлює увести в дію рішення РНБО та покласти контроль за виконанням на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Також зазначається, що указ набирає чинності з дня його публікування.

Зокрема в рішенні РНБО йдеться про невідкладне ухвалення рішення  щодо створення та врегулювання порядку функціонування міжвідомчого координаційного органу з метою узагальнення правової позиції держави з питання підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України. Також про створення державної інформаційної системи висвітлення надводної та підводної обстановки в акваторії Чорного і Азовського морів та басейнах річок Дніпро і Дунай.

Як повідомлялося раніше, Україна зведе військову базу на Азовському морі для протидії РФ. Україна вже наростила в цьому районі повітряні, наземні, морські та артилерійські сили.

Нагадаємо,  раніше протягом кількох місяців Росія затримувала кораблі, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря. 

У Вашингтоні дії росіян назвали ще одним прикладом кремлівської кампанії, спрямованої на дестабілізацію України та повзучою анексією Азова.

ВідеоТурчинов пропонує збільшити військово-морську присутність в Азовському регіоні для протидії РФ

Азовське море Росія розглядає як плацдарм для подальшої військової агресії. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час відвідин Маріуполя та Широкиного. Цей напрямок в районі проведення ООС залишається під загрозою. Не виключено, що ворог може провести там сухопутні і морські наступальні операції. Нині Кремль нарощує свої збройні сили як на Азові, так і в Чорному морі. До цього додається і економічна блокада. 

Турчинов пропонує збільшити військово-морську присутність в Азовському регіоні для протидії РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції