Порошенко закликав ООН позбавити РФ права вето в Радбезі щодо українських питань

Порошенко закликав ООН позбавити РФ права вето в Радбезі щодо українських питань

Фото: УНІАН

Президент нагадав про порушення Росією Будапештського меморандуму.

Президент Петро Порошенко під час виступу на Генеральній асамблеї ООН у середу, 20 лютого, запропонував позбавити Росію права вето в Раді безпеки ООН, коли йдеться про питання, що стосують російської агресії проти України. 

Він нагадав, що у 2014 році "у відповідь на нашу добру волю одна із підписантів Будапештського Меморандуму - Російська Федерація – "встромила нам ніж у спину". 

"Удавшись до військової агресії проти України, Росія порушила всі можливі основоположні норми і принципи міжнародного права, включаючи Статут ООН. Статут, який доручає членам Ради Безпеки підтримувати міжнародний мир і безпеку, а не розв`язувати конфлікти у всьому світі", - зазначив він.

Порошенко запропонував у відповідь на це позбавити РФ права вето стосовно українських питань. "Наприклад, у 1939 році за свою агресивну поведінку Москва була виключена з Ліги Націй – правильний і виправданий хід. Можливо, настав час поставити Росію на місце – почати з позбавлення її права вето, принаймні, коли йдеться про питання російської агресії проти України?", - наголосив глава держави.

Як зазначалося, раніше постійний представник України при ООН Володимир Єльченко вже заявляв, що для того, щоб Рада Безпеки ООН запрацювала як ефективний механізм, необхідно передусім знайти рішення щодо вирішення проблеми з правом вето, яким наділені постійні члени Радбезу.

Засідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка

Засідання Генасамблеї ООН розпочнеться із виступу Петра Порошенка

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація