Порошенко закликав українців на окупованому Донбасі не йти на псевдовибори

Порошенко закликав українців на окупованому Донбасі не йти на псевдовибори

Президент наголосив, що Росія проводить ці вибори аби призначити своїх маріонеток.

Президент України Петро Порошенко звернувся до громадян України, які перебувають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Він закликав їх не брати участі у "виборах" ватажків "Л/ДНР", призначених Російською Федерацією на 11 листопада.

Про це Петро Порошенко заявив 10 листопада у Парижі під час спілкування з журналістами.

"Звертаюся до тих українців, які зараз вимушені проживати на окупованих територіях - не віддавайте свій голос, не беріть участь у фейкових виборах", - заявив він.

Президент України додав, що Російська Федерація  проводить ці "вибори" лише для того, щоб спершу усунути своїх попередніх маріонеток, які були залучені у вбивствах, тортурах та порушенні законодавства. 

"Тепер Росія робить цей крок лише для того, щоб "обрати" вже призначених наступних маріонеток", - наголосив Порошенко.

За його словами, Україна відповідатиме на такі дії РФ одразу ж. Першим кроком буде винесення питання незаконних "виборів" на засідання Постійної Ради ОБСЄ в понеділок у Відні.

"Ми розпочали консультації в Раді Безпеки ООН в Нью-Йорку з постійними членами Ради Безпеки. Ми забезпечили, щоб це питання незаконного проведення так званих виборів було внесено у порядок денний засідання Ради міністрів ЄС у закордонних справах. На найближчому засіданні Комітету міністрів Ради Європи це питання також внесено у порядок денний", - зазначив президент України.

Нагадаємо, раніше в терористичній "ДНР" призначили нового ватажка замість убитого Олександра Захарченка – ним став Денис Пушилін, який раніше був "спікером парламенту". Крім того, в обох терористичних "республіках ("Л/ДНР") призначили дату незаконних виборів – 11 листопада.

Це рішення вже засудили в ЄС та США, заявивши, що ці "вибори" стануть зривом Мінських домовленостей. На їхній нелегітимності наголосив і спецпредставник Держдепу США у справах України Курт Волкер, а колишній український представник у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма вважає, що "вибори" в "Л/ДНР" поставлять "хрест" на Мінському процесі.

Відео ЄС та США посилять санкції проти осіб, причетних до незаконних виборів в ОРДЛО

Міжнародні санкції проти всіх причетних до виборів у так званих ДНР і ЛНР. Євросоюз і США вже працюють над тим, щоби посилити обмежувальні заходи для тих, хто організовує так зване голосування на окупованих територіях Донбасу. Про це заявив голова українського МЗС Павло Клімкін. 

ЄС та США посилять санкції проти осіб, причетних до незаконних виборів в ОРДЛО

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів