Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко закликав внести зміни до Конституції щодо автономії кримських татар

Цього дня 1917 року відбулося перше національне зібрання кримськотатарського народу.

Президент України Петро Порошенко під час звернення з нагоди 100-річчя від дня проведення першого Курултаю кримськотатарського народу заявив, що Україна має внести зміни до Конституції, аби затвердити національну автономію кримських татар у Криму.

Про це йдеться у повідомленні на сайті прес-служби президента.

"Очікую ближчим часом від робочої групи Конституційної Комісії напрацьованих та узгоджених змін і доповнень до розділу Х Конституції України, що мають законодавчо закріпити статус такої автономії, у якій будуть забезпечені рівні права і свободи як кримських татар, так і представників інших етносів, що проживають на півострові", - йдеться у тексті звернення.

Він додав, що роботу над створенням у Криму такої автономії вже розпочато. Це має відбуватися паралельно із зусиллями України відновити суверенітет і національну цілісність, що постраждали внаслідок анексії Росією АР Крим і окупацією окремих районів Донецької та Луганської областей.

Порошенко наголосив, що зараз зрушення у цьому питанні залежать від зважених рішень депутатів Верховної Ради України.

Фотогалерея Вперше в історії: у столиці Канади підняли кримськотатарський прапор (3 фото)

Як відомо, 1917 року відбулося перше національне зібрання кримськотатарського народу - Курултай. Тоді було проголошено Кримську Народну Республіку зі своїм урядом та Конституцією, однак більшовики знищили плани кримських татар на суверенітет.

Нагадаємо, в окупованому Сімферополі почалися обшуки у активіста Фазила Ібраїмова, повідомляють Крим.Реалії з посиланням на адвоката Маммета Мамбетова. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції