Порошенко застеріг радикалів від захоплення храмів Московського патріархату

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко застеріг радикалів від захоплення храмів Московського патріархату

Фото: twitter/Петро Порошенко

Президент наголосив, що провокувати конфлікти не потрібно.

Майно українських парафій, котрі належать до Московського патріархату, належить самим цим громадам, тому відбирати його безглуздо. На цьому наголосив президент Петро Порошенко, повідомляє УНІАН.

"Я хочу застерегти окремих радикалів, які завтра підуть відбирати храми. Цього неможна робити. Ви храми відбираєте не у Москви, а в громади. Працювати треба з громадою. Переконати треба і пояснити: якщо вже є канонічна Українська Церква, навіщо вам блукати десь, переходьте до нас", - пояснив президент. "Мені дуже до душі слова митрополита Епіфанія, який говорить, що ми йдемо до всіх українців з любов'ю, молитвою і вірою в Бога", - додав Порошенко.

Патріарх Філарет відступив од керування церквою

Патріарх Філарет відступив од керування церквою

Глава держави заявив, що перехід духовенства і вірян із українських єпархій РПЦ не буде швидким. "Але цей процес не зупинити. Збільшується кількість мирян і священиків, які вже не хочуть слухати накази Кремля. Головне зараз – не наробити помилок. Тому Кремль дуже хоче, щоб у нас була релігійна війна, щоб пролилася кров. Ми цього не допустили напередодні Об'єднавчого Собору. Тим, хто хотів привернути "тітушек" і бабусь в червоних хустинках, їм це не вдалося. Дайте українцям самим вибрати дорогу до Бога, і вони це зроблять", - наголосив президент.

За його словами, після отримання Томосу об'єднану Церкву чекатиме складний етап. "Ми зараз на початку будівництва, важка робота попереду. Все, щоб було до цього, було зроблено Божою волею і волею Вселенського патріарха, і трохи зусиллями президента і патріарха Філарета. Зараз нам треба триматися разом, і церква відіграє у цьому важливу роль. Чому українська держава програло сто років тому, коли з'явилася УНР? Чому не вистачило єдності? Україна завжди програвала, коли починалася московська навала. Зараз вперше ми зуміли себе захистити і створити єдину Церкву. І дуже важливо об'єднатися, в цьому наша сила", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий Собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація