Порошенко звернувся до українців стосовно запровадження воєнного стану. Повний текст

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Порошенко прокоментував рішення запровадити воєнний стан.

Президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу та пояснив наміри запровадити воєнний стан.

"Згідно рішення РНБОУ, як Президент та Верховний Головнокомандувач виконав свій конституційний обов’язок і кілька годин тому своїм указом запровадив воєнний стан на всій території України з дев’ятої години ранку 28 листопада. Росія вже п’ятий рік веде гібридну війну проти нашої держави. Але нападом на українські військові катери вона перейшла до нового етапу агресії. Ніхто вже тепер не скаже: "Их там нет". Ніхто не камуфлюється в зелених гуманоїдів чи ополченців. Це зухвала і відверта участь регулярних підрозділів Російської Федерації, їхній демонстративний напад на підрозділ Збройних сил України. Це якісно інша ситуація, якісно інша загроза. 

Ця атака - спланований росіянами елемент ескалації ситуації в акваторії Азовського моря, яка триває вже кілька місяців. І я впевнений, що це ще далеко не кульмінація. Розвідувальні дані говорять про серйозну загрозу операції проти України на суходолі.

Із всіх опцій, які надає закон "Про правовий режим воєнного стану" до Указу увійшли лише ті, які стосуються головним чином різних військових заходів, які у разі вторгнення дозволять нам швидше мобілізувати всі ресурси, - людські, збройні, фінансові. Ми маємо посилити оборону прямо зараз. Тим більше, що хлопці і дівчата з першої черги, які вже мають бойовий досвід готові хоч зараз пакувати рюкзаки.

Наголошую, що в указі я не передбачаю заходів, пов’язаних із обмеженням прав і свобод громадян чи впровадженням цензури. Сподіваюся, що і політики, і мас-медіа діятимуть відповідально і не атакуватимуть Україну тезами, позиченими у російських пропагандистів. Так само я не вдаватимуся до повної чи часткової мобілізації. Ця можливість залишатиметься відкритою, якщо Росія таки вдасться до подальшої ескалації.

Воєнний стан не означає оголошення війни, він вводиться винятково з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресії ві РФ. Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного врегулювання на Сході. Я про це сьогодні детально інформував наших західних партнерів. В мене зранку відбулися переговори з генеральним секретарем НАТО і з президентом Польщі, і з канцлером Німеччини.  І можу сказати, що їхня увага до ситуації і на Сході, і безпосередньо в акваторії Азовського моря дуже зросла. Сьогодні нас чують набагато краще, ніж вчора чи позавчора.

Шановні Українці, наш спільний обов’язок – захистити Україну. Захист України – це не лише захист території і військової техніки. Це – насамперед захист людей. Ми маємо бути максимально готові до будь-яких дій з боку нашого агресивного, неврівноваженого і доволі передбачуваного сусіда. Лише надії на оборону, лише подвоєння і потроєння наших оборонних зусиль гарантує той мир, який потрібен в тому числі і для проведення виборів.

РНБОУ рекомендувала запровадити воєнний стан на 60 днів. Моє рішення - 30. Щоби воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого, хто про свій політичний інтерес печеться більше, ніж український, не залишилося підстав для брудних спекуляцій.

Воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в грудні. Саме в грудні я внесу до парламенту проект рішення про дату президентських виборів. Відповідно до Конституції, ці вибори мають відбутися 31 березня 2019 року. Як верховний головнокомандувач, я докладу зусиль, щоб вкластися в цей стислий термін і за місяць підвищити готовність відбити можливий повномасштабний наступ країни-агресора, Росії", - заявив Порошенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції