Порошенку поставили завдання №1 - врятувати моряків з "Аріани"

Глава комітету Ради з правової політики закликав президента, СБУ та главу МЗС невідкладно вжити заходів задля повернення додому захоплених в полон українців.

Глава комітету ВР з питань правової політики Сергій Міщенко закликав президента та СБУ невідкладно вжити заходів з порятунку 24-х українських моряків судна "Аріана", які вже більше 5 місяців перебувають у полоні сомалійських піратів.

Як підкреслив Міщенко, проблема порятунку українців – виключно у компетенції голови держави та спецслужб. Також він переконаний, що тема "Аріани" має бути номер один у порядку денному нового міністра закордонних справ Петра Порошенка.

"Уже понад 5 місяців українські громадяни знаходяться в полоні піратів. Родичі полонених стверджують, що досі навіть не налагоджено постійного зв’язку з екіпажем "Аріани". Життю моряків щоденно загрожує небезпека", - наголосив нардеп-"бютівець", реагуючи на відкрите звернення родичів захоплених моряків.

"Президент Віктор Ющенко продовжує говорити про цінності нації, але при цьому, як гарант прав та свобод громадян України, не зробив практично нічого, щоб врятувати наших моряків", - заявив Міщенко.

Нагадаємо, напад на "Аріану" стався 2 травня на північ від Мадагаскару під час рейса Бразилія - Близький Схід. Судно перевозило соєві боби. Все 24 члени екіпажа – українці, серед них одна жінка, в якої внаслідок стресу стався викидень і вона перебуває у вкрай тяжкому стані.

За звільнення корабля пірати вимагають 10 млн доларів.

На початку вересня уповноважена з прав людина Ніна Карпачова заявила, що судновласник (грецька компанія Alloceans Shipping Cо. Ltd.) узгодив з розбійниками суму викупу, проте директор компанії спростував це повідомлення.

Моряки, які змогли зв'язатися зі своїми рідними, ще влітку розповіли про катування та тортури, до яких вдаються сомалійці. Вони попросили Київ про допомогу, проте досі про ведення яких-небудь переговорів щодо звільнення судна невідомо.

Читайте також:

Моряки судна "Аріана" у відчаї просять допомоги Києва

Пірати погрожують розстріляти українських моряків

Українців із корабля "Аріана" пірати годують помиями

З піратами, що захопили "Аріану", майже місяць не ведуть переговорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: