Портніков пішов із "Газети 24"

Головний редактор "Газети 24", за його словами, звільнився через тиск і цензуру.

Віталій Портніков
УНІАН
Віталій Портніков.
Колишній головний редактор “Газети 24” Віталій Портніков заявляє, що звільнився з посади головного редактора цього видання”, причинами свого вичнку називає тиск і цензуру.
 
Про це він повідомив сьогодні, 9 жовтня, на прес-конференції в УНІАН. 

Своє звільнення з посади головного редактора “Газети 24”, яку він обіймав від початку виходу газети - з березня цього року, Портніков називає “політичним і професійним вчинком” і сподівається, що воно буде “повчальним” для потенційних інвесторів. 

Журналіст стверджує, що тиск на колектив видання чинився досить тривалий час. “Ми зазнавали тиску досить довгий час”, - заявив він. 

Портніков повідомив, що звільняється, перш за все, через незгоду з вимогою інвестора перетворити редколегію “Газети 24” на орган управління – ввести в її склад з метою здійснення контролю над виданням члена Спостережної ради телеканалу “Тоніс”, людину з найближчого оточення інвестора - Наталію Жиліну.

За словами Портнікова, вимогу інвестор, який зараз перебуває за кордоном, висунув під час телефонної розмови вчора, 8 жовтня, пізно увечері. Відразу після цього Портніков написав заяву про звільнення. Сьогодні він вже зустрічався з колективом “Газети 24”, де пояснив свій вчинок та запросив його членів до участі у новому проекті, який має намір розвивати.
 
“Я думаю, що ми буквально з сьогоднішнього дня докладемо зусиль до того, щоб відновити цей проект в новій формі, і щоб з тим же колективом працювати вже над створенням нової щоденної незалежної якісної газети з якісними інвесторами”, - сказав Портніков.
 
На запитання журналістів, чи має він вже якісь пропозиції від інвесторів, журналіст сказав: “Ми зараз розглядаємо пропозиції. Зараз вони є, тому що якщо б їх не було, я б не казав людям, що ми це питання спробуємо вирішити найближчими днями”. 

“Ми з вами не можемо давати приклад того, що нас можна використовувати як таке собі знаряддя для задоволення чиїхось дрібних чи навіть недрібних амбіцій. Українські ЗМІ існують не для цього”, - зазначив Портніков. За його словами, в останні роки в Україні виросла “молода сильна журналістика”, яка здатна розвиватися. 

На переконання Портнікова, Україні необхідна якісна незалежна преса, і це відіграло важливу роль при ухваленні рішення звільнитися з посади головного редактора. 

“Ми цю пресу будемо робити. Коли ми створювали “Газету 24” я обіцяв журналістам, які до нас приходили, що ми будемо робити нову європейську незалежну газету... І я від цієї своєї обіцянки не відмовляюся”, - сказав він.

9 жовтня вранці низка ЗМІ оприлюднила відкритий лист Портнікова до журналістів та співробітників “Газети 24”, читачів цього видання, в якому він повідомив про своє звільнення з посади головного редактора видання. 

“Це рішення було прийнято мною після бесіди з інвестором проекту Володимиром Костеріним, який заявив про необхідність здійснення внутрішнього нагляду за діяльністю редакції з боку керуючої компанії, що підтвердило бажання встановити політичний контроль над виходом очолюваного мною видання”, - говориться в документі. 

”Не буду приховувати, що зі спробами опублікувати у виданні матеріали, які розходяться з концепцією видання, мені довелося зіштовхуватися з перших днів роботи шеф-редактором, а потім і головним редактором ”Газети 24”. Але спочатку мені вдавалося їм більш-менш ефективно протистояти, а тим самим і відгороджувати колектив редакції від спроб політичного використання інвестором і його найближчим оточенням”, - пише Портніков.
 
За його словами, ситуація кардинально змінилася після парламентських виборів, на яких очолювана Костеріним партія (Партія зелених України) виступила ”вкрай невдало”. 

”Винними у цьому виявилися ЗМІ, що належать інвестору, – телеканал ”Тоніс” і ”Газета 24”. Стали здійснювати спроби зміни керівництва цих ЗМІ”, - заявив Портніков.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: