Порушення прав і свобод українців: Розенко їде до Польщі домагатися зміни "антибандерівського" закону

Дата публікації
Перегляди
2108
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порушення прав і свобод українців: Розенко їде до Польщі домагатися зміни "антибандерівського" закону

Фото: Reuters

Віце-прем'єр вважає, що деякі політичні сили штучно накручують конфлікт.

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко здійснить у п'ятницю, 16 лютого, візит до Польщі для обговорення і пропозиції зміни закону про відповідальність за заперечення "злочинів" українських націоналістів.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

"Безумовно, ми не можемо не реагувати на останні події, зокрема стосовно ухвалення змін до Закону Про інститут національної пам’яті Польщі. Керуючись позицією президента України, Верховної Ради України та уряду України, ми очікуємо від польської сторони не лише роз’яснення цього закону. Ми вважаємо, що закон має бути змінений", - каже Розенко.

За його словами, закон стосується не лише історичних або політичних питань, а й загрожує порушенням прав та свобод українців.

"І це питання не лише політики чи історії. Мова йде про можливе конкретне порушення прав і свобод наших співгромадян, які працюють чи живуть у Польщі, їх переслідування за якісь слова чи політичні переконання. Це, на нашу думку, неприпустимо. Ми будемо захищати права наших співгромадян не лише в Україні, а й за межами нашої держави", - додав він.

Розенко зазначив, що варто також зняти напруженість навколо стосунків України та Польщі, адже деякі політичні сили "накручують конфлікт".

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав так званий "антибандерівський закон", що передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду "бандерівської ідеології", а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту. Будь-який громадянин країни, а також іноземець може бути засуджений до сплати штрафу або навіть тюремного ув'язнення на термін до трьох років.  

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2108
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація