"Порушили угоду про асоціацію". Австрійське МЗС викликало "на килим" українського посла

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністерство закликає скасувати заборону на в'їзд в Україну австрійському журналісту.

Міністерство закордонних справ Австрії у понеділок, 11 березня, викликало на розмову посла України у Відні Олександра Щербу через заборону на в'їзд до України керівнику бюро австрійської телерадіокомпанії ORF Крістіану Вершютцу. Там вважають, що цей крок суперечить цінностям Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС Австрії.

Зазначається, що з українським послом спілкувався генеральний секретар у закордонних справах Йоганнес Петерлік, який закликав скасувати заборону на в'їзд, запроваджену українською владою, а також "надати акредитацію в зоні конфлікту на українській стороні від лінії розмежування для кореспондента ORF Крістіана Вершютца".

Австрійський дипломат закликав українського посла надати докази обвинувачень України проти кореспондента ORF. "Ми глибоко стурбовані діями українського уряду проти незалежного журналіста. Це неприпустимий односторонній акт цензури і він несумісний з цінностями і принципами Угоди про асоціацію з ЄС", - заявив він.

Петерлік також наголосив, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір також закликав до зняття заборони на в'їзд Вершютцу. "Нашою метою має стати те, щоб кореспондент ORF Крістіан Вершютц міг продовжувати готувати репортажі без неприйнятних обмежень з боку України", - сказав Петерлік.

Нагадаємо, українська сторона на один рік заборонила в’їзд шефу українського бюро австрійського телеканалу ORF Крістіану Вершютцу.

В СБУ пояснили, що підставою для річної заборони на в’їзд до України працівнику австрійського каналу стала "необхідність забезпечення його безпеки". Відповідне рішення було ухвалено для уникнення можливих провокацій під час перебування австрійського журналіста в Україні.

Натомість в Австрії заборона на в’їзд Вершютцу викликала обурення. Міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль назвала це актом цензури.

Залиште свій коментар

Вибір редакції