Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порятунок від інфаркту: в Україні з'явилися унікальні лікарі та безкоштовне стентування

Довгі роки Україна залишалася чорною дірою на сердцево-судинній карті Європи. Це вдалося змінити.

Інфаркт - один із найстрашніших діагнозів. Щодня ця хвороба руйнує життя ста українських родин. Вона може постукати у будь-які двері.

Ще десять років тому в Україні інфаркт був вироком. Кожен третій з тих, кого відвозила швидка - ніколи не повертався додому. А ті, кому пощастило видертися - лишалися тяжко-хворими назавжди. Довгі роки Україна залишалася чорною дірою на сердцево-судинній карті Європи, адже мала найвищий відсоток приречених на смерть. Та це вдалося змінити: в країні з'явилися унікальні лікарі та безкоштовне стентування, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

З 2016-го року держава придбала двадцять три з половиною тисячі стентів, що стало проривом для країни. В інституті кардіології кажуть, смертність знизилася вп’ятеро, та додають, вчасно встановлений стент не просто рятує, а ще й дарує повноцінне життя після інфаркту.

Отож, в Україні стрімко зросла кількість відділень, де почали використовувати цей метод, а указом президента в державі офіційно визнали нову кардіологічну спеціалізацію - інтервенційні кардіологи. Вони рятуватимуть людей не ліками чи операціями, а саме за допомогою катетерів та стентів. Майстерності стентування почнуть навчати в Інституті кардіології Стражеска з березня.

Нині центри стентування розташовані у кожній області держави. Ургентним хворим стенти почали ставити безкоштовно, а з 1 квітня безоплатну діагностику та лікування зможе отримати кожен, кажуть у Національній службі здоров'я України. Адже на одного хворого держава виділила майже 16 із половиною тисяч гривень.

Більше подробиць дивіться в сюжеті ТСН.

Відео Порятунок для людей із хворобами серця: в Україні з'явилися унікальні лікарі і безкоштовне стентування

В Україні щодня фіксують 100 інфарктів - це 40 тисяч випадків щороку. Кардіологи рятують серця ліками, кардіохірурги - скальпелем на операційному столі. Між ними з'являться інтервенційні кардіологи, які рятуватимуть за допомогою катетерів та стентів. Україна таки видерлася з групи приречених  і створила центри стентування в кожній області держави. При інфаркті - тільки туди, і головне - це безкоштовно.  

Порятунок для людей із хворобами серця: в Україні з'явилися унікальні лікарі і безкоштовне стентування

Кореспондентка ТСН Оксана Радіонова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції