Посадовців Міноборони запідозрили в масштабних розкраданнях під час будівництва казарм для контрактників

Посадовців Міноборони запідозрили в масштабних розкраданнях під час будівництва казарм для контрактників

Фото: УНІАН

Замість запланованих 184 казарм у роботу було введено лише 82.

У Міністерстві оборони України виявили можливий факт корупції під час будівництва об'єктів житлово-казарменого фонду упродовж 2017-2019 років. Посадовців, залучених до цієї роботи, підозрюють у неналежному виконанні службових обов'язків.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що упродовж двох років планувалося збудувати та ввести в експлуатацію 184 казарми поліпшеного планування. Як виявилося, за наявними на кінець минулого року даними, у роботу було введено лише 82 казарми, інші виявилися недобудовані.

У пресслужбі стверджують, що проведений попередній аналіз засвідчив, що під час будівництва зазначених житлових комплексів у сфері державних закупівель посадовці, імовірно, організували різні корупційні схеми. Йдеться, зорема, про порушення закону в частині щодо незаконного визначення переможцями торгів організацій, чиї цінові пропозиції не відповідали вимогам.

Також посадовці штучного створювали передумови до укладання договорів із підрядними організаціями, які не були достатньо забезпечені технікою й персоналом, і як результат взагалі не могли здійснювати будівництво. Окрім того, попередньо, було встановлено факти необґрунтованого збільшення очікуваної вартості закупівель і будівництва, безпідставного розірвання договорів, перенесення термінів виконання робіт на 2019 та 2020 роки, що призвело до збільшення вартості будівництва загалом.

У пресслужбі зазначають, що у 2017- 2019 роках вартість однієї казарми неодноразово збільшувалася і нині вдвічі перевищує спочатку встановлену вартість одного такого об'єкта будівництва. Аби вивести кошти, посадовці Міноборони перераховували їх на рахунки підрядних організацій ніби то за сплату роботи, яка, фактично, не виконувалася.

Зазначається, що за багатьма об'єктами вже тривають досудові розслідування. Також встановлюється загальна сума завданих державі збитків та виявлення винних осіб. Посадовцям може загрожувати покарання за ст. 191 "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" Кримінального Кодексу України.

У Міністерстві оборони України триває перевірка будівництва об’єктів житлово-казарменого фонду упродовж 2017 – 2019...

Опубликовано Міністерство оборони України Понедельник, 13 января 2020 г.

Нагадаємо, від 1 січня 2020 року в Україні почав діяти закон, який гарантує винагороду за інформацію про неправомірні дії. Гроші можна отримати за викриття корупціонерів. Викривачам корупціонерів та членам їхніх сімей закон гарантує державну охорону.  

Від 1 січня 2020 року закон гарантує винагороду тим, хто викриватиме корупціонерів

Від 1 січня 2020 року закон гарантує винагороду тим, хто викриватиме корупціонерів

Повʼязані теми:

Наступна публікація