Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посадовцю Міносвіти загрожує 12 років позбавлення волі за ймовірне розкрадання 2 млн грн

Чиновника підозрюють у злочині, який він міг скоїти до роботи у Міністерстві.

Керівника департаменту Міносвіти підозрюють у розкраданні 2 мільйонів гривень, які перераховували міжнародні організації для студентів. Прокуратура вважає, що обіймаючи посаду у студентській організації – ще до роботи у Міністерстві - чоловік три роки списував кошти на наукові поїздки, у які студенти не їздили. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Лідія Фесенко – президент Української асоціації студентів. Напередодні екс-керівнику секретаріату цієї організації оголосили підозру. Прокуратура встановила, що у період з 2013 по 2016 роки він нібито привласнював собі  гроші, які надходили від міжнародних організацій.

Дівчина каже, що підозрюваний мав право підпису і цим користувався. Тож окрім витрат на поїздки Україною та неіснуючі відрядження за кордон, купувалась і техніка: ноутбуки та телевізор, яких в офісі так ніхто і не бачив.

ВідеоКерівника департаменту МОН України підозрюють у розкраданні 2 мільйонів гривень

Прокуратура вважає, що обіймаючи посаду у студентській організації - ще до роботи у Міністерстві - чоловік три роки списував кошти на наукові поїздки у які студенти не їздили. 

Керівника департаменту МОН України підозрюють у розкраданні 2 мільйонів гривень

Частину документів оприлюднив колишній президент студорганізації. За цими звітами отримували кошти у євро - на наукові відрядження, з підробленими підписами  студентів. Серед них - і харків'янка Дарина Вершиніна. На її ім'я отримали 290 євро для поїздки у Київ.

"Я можу сказати на 100%, що підпис мій був підроблений. Навіть документи, які були заповнені англійською мовою, були з помилками. У це відрядження, яке було в Києві, мене відрядив університет. Коштів за цей захід я ніяких не отримувала", - каже Дарина.

Чиновнику, який нібито підроблював ці документи, інкримінують три статті Кримінального кодексу України - привласнення службовою особою грошових коштів підприємства, розтрата грошових коштів цього ж підприємства і підробка документів.Сума заподіяної шкоди складає понад 2 млн грн.

Зі слідством підозрюваний не співпрацює, намагається не давати показання.

Із власних джерел ТСН стає відомо, що підозрюваний - Олександр Смирнов.  Їдемо до нього у міністерство. Але до нас виходить його теперішній керівник. Розповідає, що ця людина працює у них з весни.

"Прийшов до нас працювати набагато пізніше всіх тих подій, які їй інкримінує прокуратура. За дуже складним конкурсом показавши на ньому дуже високі результати", - розповідає директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

Смирнов і сьогодні на роботі, але спілкуватися з ним не дають. У МОНі стверджують – доступу до грошей у нього немає. "Він відповідає за аналітичну роботу. За аналіз даних. Тому, скажімо, це ніяким чином не може навіть бути пов’язано з фінансами", - запевняє Шаров.

Оперативники вже провели обшук у його квартирі, а суд обрав запобіжний захід – особисте зобов'язання. Прокурори готують апеляцію, а чиновник і далі ходить на роботу.

"У нас немає причин його відстороняти від роботи, тому що зловживання, про які йдеться, не пов’язані з його посадовими обов’язками. Тільки суд має визначитися, чи людина винна чи ні, ми не можемо передчасно до суду визнати людину винною", - каже міністр освіти Лілія Гриневич.

Якщо чиновника засудять, йому загрожує до 12 років за ґратами.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції