Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посадовець з Харківської міськради шпигував для російських спецслужб – СБУ

Чиновника завербували під час поїздки до РФ.

СБівці провели багатоетапну спецоперацію та припинили протиправну діяльність агента ФСБ Росії, який працював у Харківській міськраді.

Про це на брифінгу повідомив представник Департаменту контррозвідки Служби безпеки Володимир Настюк.

Спецслужбовці встановили, що заступника директора одного із департаментів Харківської міськради завербував в Росії співробітник ФСБ полковник Олександр Ушаков.

Під час вербування у 2016 році посадовець перебував на території Росії з "туристичною метою".

Як зазначив Настюк, вербувальник Ушаков за документами є "помічником міністра освіти" Нижегородської області. "Ця посада використовується російською спецслужбою як прикриття, зокрема для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України", ‒ пояснили в СБУ.

З'ясувалось, що до сфери обов’язків росіянина Ушакова за фейковою посадою нібито входять питання міжнародного співробітництва у науковій та освітніх сферах. Участь у численних заходах давала йому можливість встановлювати контакти з громадськими діячами, представниками владних структур, органів місцевого самоврядування і використовувати їх для отримання різнопланової розвідувальної інформації.

Своєю чергою чиновник Харківської міськради був "цінним джерелом інформації для російської спецслужби". Про це свідчать проведення Ушаковим агентурних зустрічей з ним на території третіх країн – Чехії, Греції, Білорусі, а також у РФ.

СБУ встановила, що посадовець, використовуючи своє службове становище та доступ до інформаційних масивів і матеріалів, збирав і передавав для російської спецслужби інформацію про молодіжні організації і рухи, а також їхніх лідерів; діяльність та фінансування релігійних громад різних конфесій; національно-патріотичні об’єднання громадян, їхні проекти, керівників, ступінь впливу на розвиток ситуації; співробітників Харківської міської ради.

Також СБУ встановила, що Ушаков – офіцер Другої служби ФСБ РФ, до основних завдань якої належить жорсткий контроль саме у суспільно-політичній сфері. Виконання цих завдань необхідно Кремлю для впливу на діяльність ЗМІ, громадсько-політичних формувань, релігійних організацій та інших інститутів громадянського суспільства в Україні.

Друга служба ФСБ РФ також відіграє ключову роль у забезпеченні контролю за діяльністю так званих "МДБ Л/ДНР", зокрема підрозділів, які проводять силові та диверсійні акції.

Затриманому посадовцю оголосили підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб. Триває досудове слідство.

Нагадаємо, звичайна пакувальниця на м'ясокомбінаті з Хмельницького так захопилася листуванням з бойовиками, що не зчулася, як стала завербованим агентом ФСБ РФ. Їй передавали усе складніші інструкції та навіть готували до теракту. Шлюб росіянки розпався через різне ставлення з чоловіком до Революції Гідності. 

ВідеоСепаратистка за ґратами: як працівниця м'ясокомбінату стала агенткою ФСБ

Звичайна пакувальниця на м'ясокомбінаті так захопилася перепискою з бойовиками, що незчулася, як стала завербованим агентом ФСБ. Їй передавали усе складніші інструкції та навіть готували до теракту. 

Сепаратистка за ґратами: як працівниця м'ясокомбінату стала агенткою ФСБ

Залиште свій коментар

Вибір редакції