Посеред Чернігова відкопали радіоактивне звалище

Експерти припускають, що там намагалися сховати брухт, завезений із чорнобильської зони.

У Чернігові відкопали зону відчуження. За кілька метрів від житлового масиву, на території пункту прийому брухту - виявили джерело іонізаційного випромінювання. Прилади показали 450 мікрорентгенів на годину - це в 30 разів перевищує середній гама-фон міста та в 9 разів - допустимий. Припускають - що під землю закопали шмат Чорнобиля. Зовсім поруч із "пересувною радіацією" люди обробляють городи і дивуються: чому руки в них болять менше, ніж голови?

"Скільки собак сторожових не брали - вони довго не живуть. Дощик пройде, а вони з калюж п'ють. Може то від радіації", - розповідає Михайло Лакомкін, місцевий житель.

Коли місцеві почули, що на території пункту прийому брухту, який стоїть упритул до їхніх городів, зберігається щось із зони, одразу викликали міліцію та рятувальників.

Як розповів представник МНС Дмитро Бескостий, після знаття шару ґрунту товщиною 30 сантиметрів, було знайдено металевий лист, з-під якого під час заміру встановлено потужне гама-випромінювання. Далі не копали. Ділянку оточили жовтими прапорцями з написами "забруднено" і лишили там цілодобовий патруль. Щоправда, кримінальну справу таки порушили, за ознаками незаконного поводження з радіоактивними матеріалами. На підприємстві запевняють, що й самі не знають, що там лежить під землею. Півроку тому тут відбулася реорганізація, керівництво - нове.

Експерти припускають, що там намагалися сховати брухт, завезений із чорнобильської зони. Відповідно до закону, приймальний пункт зобов'язаний брати такий метал і утилізувати своїм коштом. Підприємству це невигідно, тому і з'являються такі несанкціоновані підземні сховища. У санепідемстанції запевняють, людям, які живуть поблизу знахідки, випромінювання не загрожує. Вже за кілька метрів від ями прилади показують допустимий фон. Але рекомендують перевірити на радіацію врожай.

Надія Василець, завідувач радіологічного відділення Чернігівської СЕС, припускає, радіонукліди підземними водами можуть на навколишні городи.

Люди тільки розводять руками, інших городів немає. Радіаційну картоплю все одно копатимуть. Що самі не з'їдять - понесуть на ринок.

Читайте також:

Китайці випадково переплавили радіоактивний метал

МНС влаштовуватиме у Чорнобилі "сафарі"

Литвин пропонує звозити в Чорнобиль відходи з усієї України

Кабмін уріже кордони Чорнобильської зони

ВідеоПосеред Чернігова відкопали радіоактивне звалище

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: