Посібника нацистів Дем’янюка депортували до Німеччини

Депортація відбулась, незважаючи на те, що адвокати 89-річного Дем’янюка наполягали на його слабкому здоров'ї. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Українець Іван Дем’янюк, підозрюваний у співпраці з нацистами, був депортований з США до Німеччини, де йому будуть висунуті звинувачення в пособництві вбивствам близько 29 тисяч євреїв.

Після приземлення в мюнхенському аеропорту літак оточили поліцейські автомобілі і карети швидкої допомоги.

У Германії Дем’янюк, як очікується, утримуватиметься в медичному відділенні мюнхенської в'язниці. За словами представників німецького уряду, тюремна адміністрація вже розпочала необхідні приготування для того, щоб Дем’янюк отримував належний догляд.

Ордер на арешт Дем’янюка був виданий німецькою владою в березні 2009 року. Тоді ж Берлін висунув США вимогу щодо його екстрадиції, проте видача затягнулася через те, що адвокати 89-річного Дем’янюка наполягали на його слабкому здоров'ї, яке, за їх словами, не дозволить йому перенести багатогодинний переліт.

Проте, американський суд, розглянувши надані Міністерством юстиції медичні документи, вирішив, що Дем’янюк достатньо здоровий для екстрадиції. Спроби Дем’янюка оскаржити депортацію у Верховному суді США і адміністративному суді Берліна також провалилися.

За версією слідства, Іван Дем’янюк в роки Другої світової війни служив охоронцем в концтаборі в Собіборі, що розташовувався на території Польщі.

Уродженець Української РСР, Дем’янюк у 1952 році переїхав до США, де змінив ім'я Іван на Джон. У 1986 році його депортували до Ізраїлю, де він був засуджений за співпрацю з нацистами до страти. Згодом суд визнав його провину недоведеною і скасував вирок.

Читайте також:

Ще один суд відмовив "нацисту" Дем`янюку: його депортують в Німеччину

В українця, якого звинувачують у нацизмі, був однофамілець

Коко Шанель співпрацювала із нацистами

Австралія видасть Угорщині одного з останніх нацистських злочинців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: