Перейти до змісту
Посилення карантину, сотні поліцейських і дві тисячі хасидів: як в Умані відбувається юдейський новий рік

Посилення карантину, сотні поліцейських і дві тисячі хасидів: як в Умані відбувається юдейський новий рік

Україна закрила кордони для іноземців щонайменше до кінця вересня. 

Цього року для святкування юдейського нового року до Умані змогли потрапити лише дві тисячі хасидів-паломників. Вони встигли заїхати до України до закриття кордонів, яке триватиме щонайменше до кінця вересня. До слова, у попередні роки Умань відвідували близько 40 тисяч хасидів.

Яка зараз ситуація в Умані та як відрізняється цьогорічне святкування Рош га-Шани, з місця розповів кореспондент ТСН Антон Коцуконь.

Атмосфера свята Рош га-Шана, яке має розпочатися вже сьогодні увечері, цього року в Умані не відчувається. Вулиці міста порожні: немає музики, танців і гучних спільних молитов. 

Біля могили цадика Нахмана зранку теж не людно. Слід зауважити, що через коронавірус на вході до могили праведника в паломників перевіряють температуру і видають маску. Також на асфальті розліновані позначки з інформацією про соціальну дистанцію. 

За правопорядком під час Рош-га-Шани стежать 560 правоохоронців та шестеро ізраїльських.  До слова, якщо говорити про перерахунок на паломників, то один патрульний припадає на чотирьох хасидів фактично. За словами поліцейських, жодних інцидентів чи правопорушень наразі не виникало.

Відео Юдейський новий рік: чим відрізняється цьогорічне святкування в Умані

Юдейський новий рік у буферній зоні, між Україною і Білорусією. Відзначати новий 5781-й рік євреї почнуть сьогодні ввечері. І близько тисячі з них ймовірно свято Рош-га-Шани зустрінуть в полі і на дорозі. Для паломників винятку не зробили і, як усім іноземцям, заборонили в`їзд в Україну до кінця вересня. Прочани повертатись додому відмовились і просто серед дороги моляться, грають на інструментах і співають пісень. Дістатися до Умані, місця паломництва, встигли до закриття кордонів лише 2 тисячі хасидів. І це десь у 20 разів менше, ніж зазвичай. Чим іще відрізняється цьогорічне святкування в Умані – у прямому включенні.

Юдейський новий рік: чим відрізняється цьогорічне святкування в Умані

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин