
- Кількість переглядів 7919
Кабмін посилив карантин через поширення коронавірусу в Україні.
Від понеділка, 6 квітня, в Україні посилено карантинні заходи задля боротьби з коронавірусом. Зокрема, заборонено виходити на вулицю без маски та без документів, а також відвідувати парки і зони відпочинку.
Як в Україні минув перший день жорсткого карантину - у матеріалі ТСН.ua.
Протоколи за порушення карантину
Від початку карантину правоохоронці склали 3922 адміністративних протоколи за порушення. Більшість з них стосуються порушень правил карантину і лише 182 - порушення режиму самоізоляції.
У поліції розслідують 46 кримінальних проваджень.
Заборона в''їзду пасажирських автомобілів у Чернівецьку область
На територію області можуть проїхати лише вантажівки із товарами першої необхідності. Пасажирським авто проїзди через кордони регіону заборонено. Винятки роблять лише для мешканців області, які повертаються додому.
Інцидент у столичному Гідропарку
У столичному Гідропарку поліція затримала двох чоловіків, які, попри карантинні заходи, хотіли потрапити до "качалки".
Утім, на цьому не закінчилося. Хлопець на ім’я Валентин, який спочатку намагався пройти скрізь кордон поліції, а коли його не пропустили, назвав правоохоронців "мародерами" і вирішив потрапити до парку вплав через Дніпро. На чоловіка складено протокол.
Карантинні обмеження у Києві
КМДА оприлюднила перелік місць, які вважаються "громадськими", а тому там заборонено перебувати без захисної маски.
До переліку потрапили:
- території загального користування (вулиці, майдани, площі, бульвари, проспекти, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, сквери та майданчики, підземні переходи, парки, рекреаційні зони, сади, пляжі, кладовища, інші території загального користування);
- приміщення органів державної влади, підприємств, установ та організацій, готелів та аналогічних засобів розміщення громадян, гуртожитків, вокзалів та аеропортів;
- транспорт, зупинки громадського транспорту; прибудинкові території.
Посилення обмежень на кордоні
Державний кордон України можна буде перетнути лише автотранспортом і лише у 19 пунктах пропуску. Закритими будуть 115 пунктів пропуску, а на 28 КПП тимчасово припинене пішохідне сполучення.
Можлива заборона руху транспорту у Києві
У Києві можуть заборонити рух приватного транспорту, якщо ситуація із поширенням нового коронавірусу COVID-19 в країні буде погіршуватися і громадяни не будуть дотримуватися уже запроваджених правил, повідомив глава Києва Віталій Кличко.
У разі посилення обмежень через коронавірус пересування буде дозволено виключно транспорту, який забезпечує життєдіяльність міста.
Автобуси на міських маршрутках у Запоріжжі
Раніше Кабмін дозволив у населених пунктах винятково роботу електротранспорту, заборонивши всі маршрутні перевезення. Утім, трамваї та тролейбуси у Запоріжжі покривають далеко не все місто, розповідає кореспондент ТСН Яків Носков.
Зокрема, до одного з найбільших районів Хортицького можна дістатись лише через мости на острові і тільки автобусами. Там проживає понад 115 тисяч запоріжців, які, зокрема, працюють і на стратегічних підприємтсвах.
Аби не трапився колапс, юристи місцевої мерії почали шукати шпаринки у розпорядженні кабміну, і таки знайшли. Кажуть, що у постанові уряду йдеться винятково про транспорт, який працює у режимі «маршруток». Аби не дратувати ревізорів, з мікроавтобусів познімали старі трафаретки з написами «маршрутне таксі».
Таким чином закон у Запоріжжі не порушують. "Наразі транспорт міста Запоріжжя працює згідно з постановою Кабінету Міністрів і тих змін, які відбулись останні від 2 квітня", - пояснив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.
Спорожнілі вулиці у Дніпрі
На Катеринославському бульварі, де зазвичай цілодобово багато людей, майже порожньо, розповідає кореспондентка ТСН Ольга Павловська. Ходять поодинокі пішоходи і з закритими обличчями.
Усі зони відпочинку в місті закрили ще в п'ятницю, а тому люди мали час усвідомити нові правила життя. Вулиці напівпорожні і в середмісті, і в спальних районах. Майже всі пішоходи у масках, у парках чимало правоохоронців. Втім ще жодного порушника не оштрафували.
Поліцейські кажуть, що обмежуються роз’яснювальною бесідою. Є чимало бігунів та велосипедистів, які тепер змушені тренуватися уздовж доріг.
На карантинних обмеженнях може чимало заробити, то це власники заміських будинків. Вартість оренди маєтків у передмістях Дніпра вже злетіла до 20 та навіть 40 тисяч гривень на місяць.
Ситуація в інших регіонах країни
Поліція склала протокол на 55-річного мешканця Рівного, який торгував продуктами харчування із автомобіля. Поліцейські склали на чоловіка адміністративний протокол, справу буде передано до суду.
У Донецькій області поновили роботу 17 ринків: у Добропіллі, Новогродівці, Дружківці, Покровську, Селидові та в Волноваському районі. Вони здійснюють торгівлю тільки в продовольчому секторі.
У Хмельницькому заборонено продаж кави та інших безалкогольних напоїв на розлив.
Львівська міськрада ухвалила рішення про тимчасове закриття двох продуктових ринків, які порушували норми карантину. Йдеться про ринок "Біля універмагу" і ринок "Тополя".
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!