На крадіжках злодії щороку заробляють до 140 млн доларів.
Відтепер крадіїв авто за скоєне каратимуть не штрафом і не відпускатимуть під заставу, а саджатимуть до в'язниці. Найбільший термін, який передбачено за викрадення вартісного транспортного засобу, організоване злочинною групою – до 12 років в'язниці. Проте фахівці припускають, що це не допоможе подолати повністю проблему викрадення авто в Україні.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Від початку 2020 року в Києві викрали майже пів тисячі автомобілів. Водночас знаходять тільки кожне третє авто, затримують правоохоронці кожного четвертого викрадача і лише одиниці отримують покарання.
"Цей закон зменшить кількість викрадень авто? Навряд чи. Я думаю, попит є, будуть більше готуватися", - припускає технічний директор станції Ігор Андросов.
Автоексперти вважають, що, імовірно, завдяки закону зникнуть викрадії-одинаки, але банди залишаться. Як свідчить статистика, щороку зловмисники заробляють до 140 млн доларів.
А тому автомеханік Олександр наголошує, що попри посилення покарання, власникам авто слід дотримуватися правил безпеки і не забувати по сигналізацію.
У Максима Шкварка торік викрали Mazda просто з під будинку. Тоді автовласник кілька місяців шукав її разом з друзями, а потім звернувся до ТСН. Сюжет про викрадене авто подивилися мільйон шістсот тисяч українців. У 2019 році вся країна дізналася про харківських поліцейських, які їздили на краденій автівці, а потім вона знову зникла.
Автівку зрештою знайшли і повернули власникові. Тепер вона на підйомнику і Максим, як ніхто інший, тішиться через посилення покарання. Але зауважує, що вберегти авто допоможе охоронна сигналізація.