РФ відмовилась відправляти посла в Україну

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв відклав приїзд нового посла РФ у Київ на невизначений термін. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вирішив відкласти приїзд нового посла РФ в Україну через "антиросійський курс керівництва цієї країни". Про це глава російської держави сповістив президента України Віктора Ющенка у відкритому посланні.

"Хотів би проінформувати Вас, що в умовах антиросійського курсу українського керівництва мною вирішено відкласти приїзд в Україну нашого нового посла. Конкретні терміни будуть визначені пізніше, з урахуванням реального розвитку російсько-українських відносин", - говориться у посланні.

Новим послом Росії в Україні затверджений колишній міністр охорони здоров’я і соціального розвитку Михайло Зурабов. Український МЗС вже повідомив Росію про згоду на призначення Зурабова на цей пост. Раніше послом в Україні був Віктор Черномирдін, який 11 червня був звільнений з посади і призначений радником президента РФ.

Мєдвєдєв зробив звернення до Ющенка відкритим, враховуючи, що стан справ у російсько-українському міждержавному спілкуванні "приковує до себе увагу громадян Росії і України, безпосередньо зачіпаючи їх повсякденне життя і завтрашній день", наголошує прес-служба президента РФ.

Глава російської держави відзначив, що для Росії "українці споконвіку були і залишаються не просто сусідами, а братським народом, до якого ми завжди матимемо найдобріші почуття, з яким нас ріднить спільна історія, культура і релігія, об'єднують тісне економічне співробітництво, міцні споріднені, людські зв'язки".

"Переконаний, що керівництво Росії і України зобов'язане дорожити цим добросусідством, цим багатством, що є, до того ж, спільною конкурентною перевагою у світі, що глобалізується", - заявив Мєдвєдєв.

За його словами, "завдання відповідальних державних діячів полягає в тому, щоб не піддаватися спокусі посварити наші народи заради чиїх би то не було геополітичних проектів або політичної кар'єри, а всіляко берегти дружбу українців і росіян, зміцнювати фундамент співпраці до обопільної вигоди і на користь процвітання наших країн".

"Неприпустимо піддавати багатовікові стосунки тяжким випробуванням на догоду миттєвій кон'юнктурі, вселяючи підростаючим поколінням взаємну недоброзичливість, граючи на націоналістичних комплексах", - вважає президент РФ.

"У Росії сподіваються, що нове політичне керівництво України буде готове вибудовувати між нашими країнами такі стосунки, які на ділі відповідатимуть справжнім сподіванням наших народів, інтересам зміцнення європейської безпеки", - мовиться в посланні Мєдвєдєва президенту України.

Читайте також:

Новий посол РФ готовий почати роботу в Україні за кілька днів

Ющенко передав новому послу РФ згоду на його призначення

Послом Росії в Україні стане Михайло Зурабов

В Росії впевнені, що новий посол образить Україну

ВідеоМєдвєдєв відклав приїзд посла РФ у Київ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: