Наступником Гузара може стати єпископ з Донецька

21 березня в Бруховичах на Львівщині збирається Синод для обрання нового предстоятеля українських греко-католиків.

У понеділок, 21 березня, на Львівщині обиратимуть нового предстоятеля українських греко-католиків. Найбільш реальні кандидати на цю посаду - єпископи з України, серед них є і претендент з Донецька Степан Меньок.

Синод для обрання нового глави Української греко-каталицької церкви збереться в Бруховичах. 45 українських і закордонних єпископів (п'ятеро з поважних причин не зможуть приїхати) протягом чотирьох днів обговорюватимуть кандидатуру послідовника Любомира Гузара.

У понеділок вони закриються в центрі ім. Патріарха Йосифа Сліпого і зможуть вийти тільки після оголошення імені нового Предстоятеля Церкви, який повинен отримати підтримку двох третин тих, хто проголосував. Після чого кандидатуру має затвердити Папа Римський.

"Немає єпископа, про якого можна сказати, що він явно виражений кандидат. Протягом останні півтора місяців було озвучено близько десятка імен", - розповів "Газеті по-київськи" директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський.

До потенційних спадкоємців престолу входять люди з оточення колишнього глави, оскільки передбачається, що вони будуть дотримуватися лінії, заданої Любомиром Гузаром.

Також як можливого кандидата називали Степана Меньока, - до речі, він єдиний претендент з Донецька.

На думку експертів, абсолютна більшість українських греко-католиків віддають перевагу українському кандидату - закордонному єпископу знадобиться багато часу, щоб розібратися в ситуації.

"Кого б не обрали, за великим рахунком, нічого не зміниться.

Так, Любомир Гузар був харизматичною особистістю, мав великий авторитет. Але рішення увхалювалися Синодом. А глава УГКЦ мав, як правило, представницькі функції", - зауважив Антошевський.

Нагадаємо, 10 лютого Папа Римський Бенедикт XVI прийняв зречення Любомира Гузара. Кардинал, якому виповнилося 75 років, написав прохання про відставку за станом здоров'я, і став першим главою УГКЦ, який залишив свою посаду за життя.

Читайте також:

Філарет: Київський патріархат підтримає народну революцію

Гузар запропонував об'єднати всі церкви: Московський патріархат збентежений

Папа Римський прийняв зречення Любомира Гузара

Гузар майже осліп: керувати церквою буде його помічник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: