Посол України в РФ назвав причину проблем з Росією

Причиною більшості протиріч між Україною та Росією є зміна світоглядів українців та їх північних сусідів.

Костянтин Грищенко
УНІАН
Костянтин Грищенко
Світогляд українців і росіян істотно змінився за останні 18 років. Саме у відмінності поглядів на минуле і сьогодення - корінь більшості протиріч між Україною і Росією.

Так вважає надзвичайний і повноважний посол України в Російській Федерації Костянтин Грищенко.

"Корені багатьох конфліктів і протиріч в українсько-російських відносинах криються в одному: за роки після розпаду СРСР ми, зберігаючи багато спільних інтересів, стали сильно відрізнятися і по моделі суспільного розвитку, і за світоглядом", - відзначив він.

За словами посла, держава для російської політичної еліти і суспільства є важливою надцінність, що формує навколо себе систему інших цінностей і пріоритетів. У російській еліті популярна ідея безперервності процесу державного будівництва.

"Сьогоднішня російська еліта не тільки не відхрещується від будь-якого етапу минулого своєї країни - фактично всі вони подаються переважно через позитив", - уточнив посол. "В Україні історичний процес не сприймається як цілісний. Період перебування українських земель у складі Російської імперії та СРСР переважно розглядається як етап національного історичного розвитку, який мав здебільшого негативні наслідки", - додав він.

Грищенко підкреслив, що для російської еліти базової ідеєю залишається орієнтація на велич Росії.

"Такі погляди формують специфічне бачення історії, що, у свою чергу, часто вступає в конфлікт з українськими оцінками спільного минулого", - зазначив Костянтин Грищенко.

За його словами, розбіжність оцінок призводить до конфліктів і суперечностей між Україною і Росією з приводу інтерпретації сторінок "спільної історії". Проте, він відзначив, що розбіжність варто розглядати не як суперечка колонізаторів і поневолених, а як диспут державників і лібералів.

"Розбіжності в акцентах на шкалі "держава-людина" грають велику роль, ніж національні орнаменти таких суперечок", - підкреслив Грищенко.

Посол також відзначив, що розосереджених між, як мінімум, п'ятьма великими економічними центрами структура українського народного господарства краще, ніж конституція і поради з ЄС гарантує функціонування плюралістичного парламентаризму в країні. Цей ефект тільки посилюється історичними, культурно-мовними, ідеологічними відмінностями жителів різних регіонів України.

У той же час, відзначив Костянтин Грищенко, зосередження левової частки грошових потоків у Москві, масштабність військових, терористичних, геополітичних загроз, що жевріє конфлікт на Північному Кавказі, протяжність території, наявність численних збиткових регіонів - все це створює в Росії передумови для концентрації влади, обмеження дискусій, побудови сильної центральної адміністрації.

"Усвідомлення цих об'єктивних розходжень повинно утримувати і Москву, і Київ від спроб повчати один одного, намірів нав'язувати сусідові свою модель як єдино правильну", - підсумував посол.

Цікаво зазначити, що 6 листопада зявилася інформація про те, що Секретаріат президента викреслив зі списку "найближчих друзів і стратегічних партнерів" України Росію.

1 листопада Віктор Ющенко звернувся до кількох країн, а також Єврокомісії та НАТО з проханням про допомогу в ліквідації епідемії грипу та ГРВІ.

З повідомлення прес-служби президента України потім зникла згадка Росії. Якщо на 1 листопада вона згадувалася в числі держав, лідерам яких Віктор Ющенко направив прохання про допомогу в запобіганні епідемії грипу, то пізніше у в повідомленні від 1 листопада Росії вже не було.

Читайте також:

Прес-служба Ющенка викреслила Росію зі "списку друзів України"

Депутати ВР закликали захистити суверенітет України від Росії

Росія спростувала зникнення секретних документів ЧФ

Мєдвєдєв нагородив орденом Дружби лідера росіян Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: