Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посол Польщі висловив претензії Аласанії через ефір про Бандеру

Поляки висловили "глибоке обурення" ідеалізацією образу лідера націоналістів.

Представництво Республіки Польща в Києві висловило обурення через трансляцію в ефірі українського телебачення програми, присвяченої одному з лідерів Організації українських націоналістів середини ХХ століття Степану Бандері. Про це йдеться у листі польського посла Бартоша Ціхоцького до голови правління Національної громадської телерадіокомпанії України Зураба Аласанії.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie protestuje przeciwko próbom wybielania Stepana Bandery w eterze ukraińskiej telewizji publicznej.

Опубліковано Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie Понеділок, 8 квітня 2019 р.

"Посольство Республіки Польща в Україні висловлює своє глибоке обурення формою, а також змістом програми О.Зінченко "Розсекречена історія. Страсті за Бандерою", яка транслювалася на телеканалі UA:Перший 6 квітня", - наголошено в тексті. Там ефір названо "карикатурою" на місію засобів масової інформації, що полягає "в збереженні об'єктивності, фактографії і суворому дотриманні залізних правил журналістики".

ВідеоУ столиці націоналісти та громадські активісти організували акцію "Бандера, вставай!"

Із плакатами та фаєрами в руках вони пройшли центром міста до Міністерства внутрішніх справ. Чого вимагали і чи нині спокійно в центрі Києва – далі у сюжеті. 

У столиці націоналісти та громадські активісти організували акцію "Бандера, вставай!"

Ціхоцький вважає дискусію чотирьох гостей студії "заздалегідь невміло спланованою", а її учасників – прихильниками Бандери, ідеалізація образу котрого начебто і була метою програми. Поляк наголосив, що представлення його країни було викривленим, критика – немотивованою і бездоказовою, а ведучий "не дає можливості висловитися польській стороні". "Республіка Польща вважає, що історичний діалог з Україною абсолютно необхідний. Тим не менш, він повинен базуватися на правді і повазі до чутливості іншої сторони", - підсумовано в листі.

Раніше Львівська обласна рада ухвалила рішення оголосити 2019-й роком провідника "Організації українських націоналістів" Степана Бандери. Це зумовлено двома круглими датами – 110-ю річницю від дня народження Бандери і 60-літтям від дня вбивства провідника ОУН радянським агентом Сташинським.

Фотогалерея Смолоскипна хода на честь Бандери в Києві (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції