Посольство США в Україні відмовилось коментувати інформацію Wikileaks

Посольство Сполучених Штатів підкреслило, що оприлюднені матеріали можуть бути неповними і попередніми, і не відображають політичну позицію США.

Прес-служба посольства США в Україні не стала коментувати інформацію, оприлюднену організацією Wikileaks. У відповіді на запит українських ЗМІ з приводу публікації документів організацією, у посольстві зазначили, що подібне розкриття інформації створює зайві ризики і шкодить міждержавним відносинам. Крім того, така інформація є неповною і не може відображати позицію країни, підкреслили у посольстві.

Нагадаємо, у секретних файлах Держдепартаменту США, опублікованих Wikileaks, зокрема сказано, що кримінальний авторитет Семен Могилевич керував продажем газу до України через компанію RosUkrEnergo.

"Ми не коментуємо витоку матеріалів, зокрема і секретних документів, які могли серед них опинитися, - зазначено в повідомленні прес-служби. - Несанкціоноване розкриття секретної інформації організацією Wikileaks згубно відбивається на житті людей, які там фігурують, оскільки створює для них ризики. Крім того, це шкодить міждержавним відносинам у глобальному контексті", - зазначили американські дипломати.

У посольстві заявили, що, враховуючи потенційні наслідки, засуджують такі несанкціоновані публікації і зроблять всі необхідні заходи проти порушень режиму безпеки у майбутньому.

Також посольство Сполучених Штатів підкреслило, що оприлюднені матеріали можуть бути неповними і попередніми, і не відображають політичну позицію США.

 "Хоча ми не можемо коментувати ступінь достовірності документів, що потрапили у пресу, ми можемо вказати на те, що внутрішні телеграми є прийнятим у дипломатичній роботі способом щоденного аналізу і відвертих оцінок, які використовуються урядом при формуванні зовнішньополітичної лінії. Такі телеграми часто є попереднім і неповним вираженням зовнішньополітичних підходів, і не повинні розглядатися як самостійні заяви або як виклад політики США", - зазначили у посольстві.

Нагадаємо, WikiLeaks днями опублікував секретну переписку дипломатів США. Оприлюднене листування включає дані про зовнішньополітичні стратегії США у відношенні багатьох країн, корупцію і характеристику світових лідерів.

Згідно з інформацією WikiLeaks, зокрема, в Україні соратники Тимошенко знищили документи, які свідчили про її зв'язки з російською мафією. Через це ГПУ нібито вимагала їх арешту.

Читайте також:

Документи Wikileaks довели зв'язок RosUkrEnergo з російською мафією

Wikileaks: Луценку наказували заарештувати соратників Тимошенко

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

WikiLeaks опублікував секретну переписку дипломатів США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: